Szukaj

W ostatnim czasie Wodociągi Kieleckie wybudowały sieć wodociągową pod torami kolejowymi spinającą sieć wodociągową w Trzciankach z siecią wodociągową w ul. Chorzowskiej w Kielcach. – To ważna dla nas inwestycja – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Działania Wodociągów Kieleckich są ukierunkowane przede wszystkim na zapewnienie ochrony mieszkańcom gminy Nowiny. – Chcemy uniezależnić mieszkańców gminy od ewentualnych skutków pogorszenia się jakości wody dostarczanej z ujęcia w Bolechowicach w wyniku pożaru chemikaliów w Nowinach – mówi prezes Henryk Milcarz. – Dzięki realizacji inwestycji poprawimy także niezawodność dostaw wody w obu kierunkach – zarówno od strony Nowin, jak i od strony Kielc – dodaje.
Wójt gminy Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz podkreśla, że podczas pożaru, jak i po nim mieszkańcy gminy mogli liczyć na wsparcie Wodociągów Kieleckich. To były hektolitry wylanej wody, która została zapewniona dzięki sprawnym hydrantom, spółka na bieżąco dokonywała badań wody i ścieków dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, a teraz profilaktycznie zabezpiecza przed ewentualnymi – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

W ramach zadania wykonano sieć wodociągową usytuowaną na terenie miasta Kielce oraz na terenie zamkniętym PKP – łącznie niemal 200 metrów. Wartość inwestycji wyniosła 363 tys. zł. 

Marta Sowińska

Poprzednie Historycznie w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących