Szukaj

W ciągu miesiąca grupa „Dawne Nowiny” na Facebooku zgromadziła 552 mieszkańców i sympatyków. Publikują oni zdjęcia sprzed lat i wspominają, jak dawniej się tu mieszkało. Wielką popularnością cieszy się szczególnie dawny plac zabaw w Nowinach, który jest wspominany z rozrzewnieniem i emocjami. – Pamiętam, rozkręcona na maksa, krzesełko bez oparcia, a ja opleciona nogami, rękami jak kurczak na rożnie i pisk. Ależ była adrenalinka – pisze Agnieszka Felis o karuzeli. Wtórują jej Kamila Piotrowicz i Joanna Plutka. –  Chyba każdy lubił to (siedzisko – przyp. red.) z urwanym oparciem – wspomina Kamila Piotrowicz. –  Najlepsze miejsce na rozbujanie karuzeli. Kładło się na brzuchu i fajnie się odpychało nogami – dodaje Joanna Plutka.

Poza karuzelą znajdowały się tu też: zjeżdżalnia, łódka – huśtawka, huśtawka – deska, druga karuzela, autka, huśtawki wahadłowe, a nawet stół do ping ponga.

W grupie publikowane są też zdjęcia z innych miejsc. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach prezentuje zdjęcia z zawodów sportowych z przeszłości, część mieszkańców udostępnia też zdjęcia niezapomnianego Lucjana Rabieja – znanego wszystkim fotografa, którego dziś już nie ma wśród nas. – Miło dać komuś powód do wspomnień zwłaszcza tych które kojarzą się z dzieciństwem i beztroską zabawą. Zwłaszcza w tych trudnych czasach kiedy jesteśmy zmuszeni odseparować się od innych – podkreśla Katarzyna Kwasiborska, jedna z mieszkanek.

Wyniki konkursu

Wśród zdjęć nadesłanych w konkursie „Dawne Nowiny” komisja konkursowa postanowiła wyróżnić kilka osób. – Nadesłane zdjęcia są dowodem na to, że pamięć o ludziach, miejscach i wydarzeniach sprzed lat jest wciąż wśród nas. Mam nadzieję, że już wkrótce uda nam się zebrać na tyle pokaźną kolekcję zdjęć, że będziemy mogli z niej stworzyć wystawę pokazującą dawne Nowiny – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz, jednocześnie gratulując zwycięzcom konkursu, którymi zostali: Joanna Plutka, Jarosław Więcek, Edyta Kasprzycka, Wiktoria Kasprzycka i Radosław Gajewski. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do biura obsługi klienta Urzędu Gminy Nowiny codziennie w dni robocze w godz. 7.15 – 15.15.

Poprzednie Spacer Orszakowy 2021

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących