Szukaj

W Światowym Dniu Zwierząt ruszamy z akcją pomocy dla wolnożyjących kotów i bezdomnych psów „Kocia Micha”. Do 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach oraz we wszystkich placówkach edukacyjnych na terenie Gminy Nowiny, prowadzona będzie zbiórka książek i gier planszowych. Następnie zebrane dary będą sprzedawane w GOK „Perła” w Nowinach oraz na Jarmarku Bożonarodzeniowym na placu festynowym przy ul. Perłowej 1, 10 grudnia. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla zwierząt. Koordynatorem akcji jest Edyta Kasprzycka, pedagożka, ucząca w Przedszkolu w Nowinach, a ze strony Urzędu Gminy – Marta Sowińska, kierownik referatu kultury, sportu i promocji.

Nadchodzi zima, najtrudniejszy czas dla niechcianych i porzuconych zwierząt. Po raz kolejny organizujemy zbiórkę darów i zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie akcji i włączenie się do zbiórki. Liczymy, że los zwierząt nie jest Wam obojętny.

Próbowaliście sobie kiedyś odpowiedzieć na pytanie, jaką rolę w Waszym życiu pełnią zwierzęta? Rzeczą oczywistą jest to, że nie każdy musi być właścicielem zwierzęcia i obdarzać je uczuciem. Jednak niepodważalnym jest to, aby ich nie krzywdzić. Wielką zaletą posiadania czworonożnych przyjaciół, jest to, że poprawiają naszą jakość życia. Opiekując się swoimi pupilami, bierzemy na siebie odpowiedzialność za drugie życie. Stajemy się ich przewodnikami, ale ta nauka nie jest jednostronna. Stajemy się bardziej obowiązkowi, otwarci na innych i emocjonalni.

 – Nie wyobrażam sobie życia bez psa, kota, czy innego zwierzęcia. Stworzona między zwierzętami a mną i moją rodziną więź jest nierozerwalna i jako rodzic dostrzegam pozytywny wpływ na wychowanie dzieci. Przede wszystkim uczą się obowiązkowości (wyprowadzanie, spacery, karmienie). Uczą się empatii, okazywania uczyć, szacunku i troski. Mają świadomość, że, będąc odpowiedzialnymi za drugą istotę, niekiedy musimy rezygnować z własnych przyjemności – mówi Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Gminy Nowiny.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Kocia Micha”.

Karolina Kępczyk

Poprzednie Rusza budowa ścieżki edukacyjnej

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących