Szukaj

Beniaminek Profbud Krosno triumfuje w Trzuskawica Cup 2022! Po pasjonującym finale drużyna, pod wodzą trenera Łukasz Aszklar, wygrała II edycję Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Trzuskawica Cup!

 

𝙒𝙞𝙚𝙡𝙠𝙞𝙚 𝙚𝙢𝙤𝙘𝙟𝙚 𝙥𝙤𝙙𝙘𝙯𝙖𝙨 𝙄𝙄 𝙩𝙪𝙧𝙣𝙞𝙚𝙟𝙪 𝙏𝙧𝙯𝙪𝙨𝙠𝙖𝙬𝙞𝙘𝙖 𝘾𝙪𝙥

Mecz przysłowiowego Dawida z Goliatem był wisienką na torcie na zakończenie dwudniowych zmagań piłkarskich w Gminie Nowiny.

Ale mecz finałowy to tylko dodatek do kapitalnych emocji jakie towarzyszyły nam przez cały weekend na obiektach sportowych w Nowinach.

36 zespołów z Polski i Litwy rywalizowało o Puchar Trzuskawica Cup. Na starcie najbardziej znane akademie piłkarskie w Polsce oraz zespoły, które przyjechały sprawdzić jak daleko jeszcze do piłkarskich salonów. Z jednej strony Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin ,a naprzeciw nim Orlęta Kielce, Alit Ożarów, Avia Świdnik czy Dwójka Gubin.

Ton wydarzeniom na boisku nadawały zespoły Jagiellonii, Śląska, Varsovii i Beniaminka Krosno. Mocno pracowały Delta, Dunajec i Warta Poznań.

Koniec końców w meczu o miejsce 3 turnieju zmierzyły się zespoły Dunajec Nowy Sącz z K.S. Delta Warszawa. W bardzo wyrównanym meczu padł remis i sędzia spotkania zarządził serię rzutów karnych. W tych lepiej poradzili sobie ,,warszawianie” i ostatecznie zameldowali się na najniższym stopniu podium. Goście z Nowego Sącza zajmując 4 miejsce udowodnili, że potencjał w zespole drzemie ogromny.

Sam finał to c𝙧𝙚𝙢𝙚 𝙙𝙚 𝙡𝙖 𝙘𝙧𝙚𝙢𝙚. Zarówno gracze Beniaminka Krosno jak i Śląska Wrocław stworzyli kapitalne widowisko. 20 minut gry na najwyższym poziomie. Twardy, zaciety mecz. walka o każdy centymetr boiska. Indywidualności zarówno w jednym jak i w drugim zespole. Śląsk sprawiał wrażenie grającego dojrzalej ale chęć i wiara zwycięstwa była tak wielka w sercach i głowach biało-niebieskich , że ostatecznie pokonali oni wojkowych 2:1.

I na koniec słowo o jednym zespole.

Wisła Kraków stawiła się w Nowinach w całości złożona z dzieci urodzonych w roku 2013. Końcowa 17 pozycja w gronie 36 zespołów musi budzić uznanie. ,,Maluchy” z Krakowa mimo zdecydowanie gorszych warunków fizycznych nadrabiali przygotowaniem technicznym, zmysłem taktycznym i świetną organizacją gry. Coś nam się wydaje, że za rok ,,wiślacy” będą grać pierwsze skrzypce podczas III turnieju Trzuskawica Cup.

𝘾𝙚𝙧𝙚𝙢𝙤𝙣𝙞𝙖 𝙙𝙚𝙠𝙤𝙧𝙖𝙘𝙟𝙞 𝙯𝙖𝙬𝙤𝙙𝙣𝙞𝙠𝙤́𝙬 𝙞 𝙯𝙬𝙮𝙘𝙞𝙚̨𝙯𝙘𝙤́𝙬.

Medale, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczali ci, bez których pomocy nie udałoby się zorganizować tak wspaniałego turnieju. Sebastian Nowaczkiewicz – Wójt Gminy Nowiny przekazał wsparcie finansowe turnieju oraz bezpłatnie udostępnił infrastrukturę sportową oraz Park Wodny.

Z ramienia firmy Trzuskawica S A –  sponsora tytularnego turnieju, który przekazał wsparcie finansowe oraz nagrody rzeczowe nagrody wręczyli: Andrzej Piwowarski – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Handlowych, Marek Majcher, Dyrektor Komunikacji i Relacji Zewnętrznych na Polskę, Łukasz Kosturkiewicz – Menedżer ds. Marketingu, Monika Matuszczyk – Kierownik ds. Komunikacji Marketingowej i PR, Irena Surma – Menedżer ds. Marketingu Handlowego.

Podczas ceremonii dekoracji zawodników i zwycięzców obecni byli także pozostali sponsorzy: Radosław Wasiak – RS ACTIVE – partner techniczny turnieju, dystrybutor odzieży sportowej i obuwia firmy Hummel, a także Łukasz Ubożak – Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Nowinach.

Dziękujemy również z całego serca pozostałym sponsorom i partnerom turnieju: Buskowianka Zdrój, Piekarnia Białogon, Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach, Radio Kielce, TVP3 Kielce.

Tomasz Popiela

Meow Gallery: There was an error while building the gallery. Check your PHP Logs.

 

Poprzednie Informacja dla mieszkańców o dadatku na gaz, pelet, olej

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących