Szukaj

Za nami 32. Finał WOŚP w Nowinach. Razem z Sebastianem Nowaczkiewiczem, wójtem Gminy Nowiny, wolontariuszem WOŚP, zagrały dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, szkoły, organizacje, instytucje i firmy. Od wczesnych godzin na terenie gminy kwestowali wolontariusze Lokalnego Centrum Wolontariatu w Nowinach – uczniowie i uczennice szkół z terenu Gminy Nowiny.
Od g. 14:00 w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach działało stoisko ze słodkościami przygotowane przez Koło Gospodyń Nowoczesnych, a także grill z kiełbaskami, którym opiekowali się pracownicy Urzędu Gminy w Nowinach. Strażacy OSP Szewce rozstawili basen, z którego korzystały chętne morsy.
O g. 17:00 ulicą Białe Zagłębie wyruszył korowód prowadzony przez wóz jednostki OSP Szewce. W korowodzie jako wolontariusz szedł wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz i jego zastępca Łukasz Barwinek, którzy zachęcali do udziału w zbiórce. Mieszkańcy dołączali w trakcie korowodu lub machali z okien i pozdrawiali wolontariuszy.
Sympatyczny i aktywny marsz poprowadził prosto do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie od g. 17:30 trwały występy artystyczne, licytacje, loteria fantowa, warsztaty kreatywne, warsztaty lukrowania pierników prowadzone przez Koło Gospodyń Nowoczesnych, edukacyjne pokazy resuscytacji prowadzone przez wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Nowiny: OSP Kowala, OSP Wola Murowana i OSP Szewce. Na scenie wystąpili: Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Nowinach, Przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach, tancerki z LaManga Dance School zaprezentowały turniejowe pokazy tańca samby i bachaty, wystąpiła także grupa taneczna debiutantów z Nowin, zrzeszonych w tej szkole tańca karaibskiego od września. Licytowaliśmy vouchery, rękodzieło, malarstwo, a nawet tort.
Na nowym skwerze w Nowinach odbył się widowiskowy pokaz karate Klub Karate Kyokushin „Chikara” – sekcja Nowiny. Z przyjemnością dzielimy się z Wami cyklicznymi sukcesami Klubu i naszych młodych karateków.
32. Finał WOŚP w Nowinach zakończył spektakularny plenerowy pokaz laserów i wysłane w ten sposób „Światełko do nieba”.
Zebrana kwota Finału WOŚP w Nowinach to 18 501,28 zł, za co już dziękują organizatorzy, ale to nie jest ostatnie słowo sztabu. Nadal trwają licytacje online i zbiórki w e-skarbonkach. Wkrótce podamy ostateczną kwotę tej wspaniałej zbiórki z czerwonym sercem.
Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: „Płuca po pandemii”.
Grajmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 

Karolina Kępczyk

 

 

Poprzednie Dodatek osłonowy 2024

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących