Szukaj

Zapraszamy do udziału w 31. Finale WOŚP w Nowinach 29 stycznia. Podobnie jak w całej Polsce i na świecie zagramy pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Rozpoczniemy aktywnie i sportowo. Od 14:15 będą wydawane numery startowe uczestnikom marszu 400 m i biegu 12 400 m. Zapisy na Data Sport:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7511?dark=0

– opłata za udział biegu jest dobrowolna i uiszczana poprzez wpłatę do puszki przy odbiorze pakietu startowego przed Marszobiegiem.

O 14:30 zapraszamy na wspólną rozgrzewkę i pokaz Zumby. O 14:50 odbędzie się pokaz karate w wykonaniu Andrzeja Białka z Klubu Karate Kyokushin.

Odpowiednio przygotowani i rozgrzani atmosferą rozpoczniemy jedyny w swoim rodzaju marszobieg WOŚP! Już po raz czwarty czekamy na Was, by wspólnie pokonać jedno okrążenie na stadionie lekkoatletycznym w Nowinach. O godz. 15 wystartujemy w radosnym happeningu podczas 31. Finału WOŚP. Każdy z Was jest w stanie pokonać ten dystans, bo to zaledwie 400 metrów.

Dla tych, którzy chcieliby nieco więcej mamy dodatkową atrakcję – bieg główny. To nie lada atrakcja i wyczyn – pokonanie 31 okrążeń na niebieskiej bieżni, co da około 12 400 metrów. Choć od samego myślenia może zakręcić się w głowie, to oferujemy Wam: punkty żywieniowe co 400 metrów, wspaniały doping przez cały bieg i to, co najważniejsze, czyli medale. A medale nie byle jakie, bo wykonane z piernika. Każdy indywidualny i jedyny w swoim rodzaju. Będzie ich 50, więc warto znaleźć się w pierwszej pięćdziesiątce na mecie. A do tego wyjątkowe nagrody dla pierwszych trzech osób, które przebiegną 31 okrążeń – zestaw smakowitości od Koła Gospodyń Nowoczesnych – chleb, smarowidła, nalewki. Jest o co walczyć!

Następnie zaprosimy wszystkich do prezentacji bezpiecznego cięcia auta przez strażaków ochotników z jednostki z Kowali. Na scenie zaprezentują się przedszkolaki i solistki Studia Miniaturka z GOK „Perła”. Finał zakończymy o g. 17:00 symbolicznym Światełkiem do Nieba.

 

Rozpoczęliśmy zbiórkę fantów, które można będzie nabyć w sklepiku „WOŚP” na parkingu GOK „Perła” Nowiny przy ul. Perłowej 1. Prosimy o przekazywanie fantów do Klubu Miniaturka w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach lub do Urzędu Gminy w Nowinach (biuro obsługi klienta).

Finał organizują: Gmina Nowiny, Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach, Koło Gospodyń Nowoczesnych, Zabiegani w Kielcach, Lokalne Centrum Wolontariatu w Nowinach. Towarzyszyć nam będą Klub Karate Kyokushin Chikara, OSP Kowala, MaSze.

Wydarzenia towarzyszące:

  • Kiermasz książek
  • Ukraińskie warsztaty motankowe
  • Malowanie kredą po chodniku
  • Gry planszowe i puzzle dla dzieci
  • Tworzenie mydełek
  • Ozdabianie serduszkowych pierników
  • Szycie serc

Stoiska:

  • Grill
  • Basen dla morsów
  • Sklepik WOŚP (ciasta, herbata, kawa, fanty )

 

Siema!

Poprzednie Trwają prace remontowe na basenie Perła

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących