Szukaj

Jak każdego roku, na basenie Perła w Nowinach, odbywa się remont. –  W ramach przerwy remontowej w dniach 02.01-27.01.2023 na basenie Perła przeprowadzane są prace remontowo – konserwacyjne – wyjaśnia dyrektor obiektu, Jacek Kania. – Jest to podyktowane koniecznością sprawdzenia stanu niecki i urządzeń, jakie znajdują się na basenie i przeprowadzenie takich działań, które zapewnią bezpieczeństwo naszym klientom podczas korzystania z basenu – dodaje.

Głównym zadaniem są prace remontowe wanny hamownej zjeżdżalni, czyli lądowiska dla niebieskiej zjeżdżalni. W ramach prac zaplanowano i wykonano gruntowny jej remont – zerwanie zewnętrznych warstw laminatów, uszczelnienie i zabezpieczenie struktury wanny oraz nałożenie warstwy ochronnej oraz zewnętrznych laminatów z żelkotu. – Cały proces remontowy nie może odbywać się na pracującym obiekcie ze względu na duże zapylenie spowodowane szlifowaniem wierzchnich warstw oraz procesem technologicznym przy ich nakładaniu – wyjaśnia Jacek Kania.

Dodatkowo wymienione zostaną uszczelnienia w głównej niecce basenu. Ulegają one degradacji w czasie użytkowania, przez co ich struktura nie spełnia swoich zadań. Położone zostaną  również nowe spoiny między płytkami na mostku oraz na znacznej części powierzchni plaży basenowej.

Przerwa remontowa przeprowadzana jest każdego roku. Wymienia się wówczas część złoża w filtrach wody basenowej. Filtry te to ponad czterometrowe zbiorniki, w których znajduje się złoże składające się z wielu różnych wsadów. Odpowiadają one za utrzymanie prawidłowych parametrów i czystości wody na obu nieckach basenowych. Należy wymieniać zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zaleceniami.

W czasie tegorocznej przerwy remontowej wykonane zostanie również wiele drobnych prac naprawczych, remontowych, malarskich oraz konserwacyjnych niezbędnych do utrzymania obiektu basenu i Ośrodka. – Wszystkie prace mają na celu zapewnienie naszym klientom bezpiecznego korzystania z pływalni i siłowni i całej infrastruktury Gminnego Ośrodka Kultury Perła – podkreśla Jacek Kania.

Z basenu Perła będzie można korzystać ponownie od 28 stycznia 2023 r.

GOK Perła

Poprzednie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność – harmonogram spotkań

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących