Szukaj

Dzięki współpracy powiatu kieleckiego i gminy Nowiny zmodernizowano ponad trzy kilometry drogi powiatowej w Kowali. Można już z niej korzystać bez problemu – właśnie została oddana do użytku.

Inwestycja realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” rozpoczęła się jeszcze w 2019 r. – Modernizacja kosztowała 4,3 mln zł. Pieniądze pochodziły z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych oraz z budżetu powiatu kieleckiego i gminy Nowiny – zaznaczył starosta Mirosław Gębski. – Cieszę się, że udało się zrealizować tę inwestycję. Droga powstawała od 2019 roku w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Samorząd gminy Nowiny przeznaczył na ten cel ponad 1,4 mln zł. Chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej drogi – powiedział zastępca wójta Nowin Łukasz Barwinek.

Nowy asfalt, chodniki i aktywne przejścia dla pieszych gwarantują bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza – uczniów szkoły podstawowej w Kowali.  – W imieniu mieszkańców chciałam bardzo serdecznie podziękować Starostwu Powiatowemu w Kielcach i Urzędowi Gminy w Nowinach za tę inwestycję. Zabiegaliśmy mocno o te drogę, bo na pewno poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców i uczniów chodzących do szkoły – powiedziała Renata Posłowska, sołtys Kowali, wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Nowinach. Podkreśla ona jednak, że  konieczne będzie  ograniczenie ruchu ciężarówek  na drodze. – Zniszczenia powodują tiry, beczki , cysterny i wszystkie te zestawy ciężarowe ważące po kilkadziesiąt ton. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie Inspekcja Transportu Drogowego  zajmie się tą sprawą, od wielu miesięcy się o t staram – podkreśla  Renata Posłowska.

Poprzednie Rusza nowa linia bezpłatnych busów w gminie

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących