Szukaj

Festiwal kolorów, sterowanie modelem samolotu, maraton zumby oraz liczne warsztaty dla dużych i małych – to wszystko czeka na uczestników festynu charytatywnego, jaki odbędzie się 4 lipca w Szewcach.

– Zapraszamy wszystkich sąsiadów, koleżanki i kolegów, mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości – wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się do naszej wakacyjnej akcji charytatywnej – mówi radna Edyta Giemza – Pomóżmy rodzinie, której w jednej chwili zawalił się cały świat – apeluje.

Pani Jadwiga Barańczak w ostatnich tygodniach ciąży zachorowała na COVID19, jednak wszyscy byli pewni, że do dnia porodu uda się go pokonać. Tak się jednak nie stało – 17 kwietnia przyszła na świat córka Ania, która niemal natychmiast została oddzielona od swojej chorej mamy.
Kilka dni później Jadwiga dostała udaru, a krwiaki w obrębie mózgu doprowadziły do wylewu, który sparaliżował prawą część jej ciała. Obecnie Pani Jadwiga przebywa na oddziale rehabilitacji. Jej marzeniem jest przytulenie córeczki, której nigdy nie widziała i 2-letniego synka, który tęskni za mamą. Możemy im w tym pomóc, przyłączają się do zbiórki na rehabilitację Jadwigi, o co prosimy w imieniu Jej, Jej męża Pawła oraz ich dzieci Ani i Mateusza.

Podczas festynu zorganizowany zostanie bazarek, podczas którego można będzie kupić i wylicytować fanty, odbędzie się maraton zumby, warsztaty projektowania i druku 3d oraz warsztaty sterowania modelem samolotu, spacer nordic walking. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchańcach,  wziąć udział w animacjach, stworzyć swój las w słoiku, własny samolot czy glicerynowe mydełko. – Zorganizujemy zajęcia sportowe, plastyczne, malowanie twarzy i fotobudkę – wylicza Niewątpliwie dużą atrakcją będzie festiwal kolorów, na który czeka przede wszystkim młodzież, ale i mini maraton zumby fitness, podczas którego będzie można tańczyć aż dwie godziny pod czujnym okiem instruktorów. – Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy i tańca, bez względu na umiejętności – zachęca Katarzyna Kramarczyk, instruktorka zumby.

Zorganizowany zostanie międzypokoleniowy turniej ping-ponga. Maluchy będą miały możliwość nauczyć się pierwszych kroków gry w piłkę nożną z zespołem Socatots, a nieco starsi – nauczyć się udzielania pierwszej pomocy i spróbowania swych sił na strażackim torze ćwiczeniowym.

Na licytację zostały przekazane fanty, wśród których znalazły się m.in. koszulka z okazji 70-lecia klubu sportowego Skała Tumlin z autografem Grzegorzem Piechny, koszulka Łomża Vive Kielce z autografami zawodników, vouchery kosmetyczne, a także foremki 3d przygotowane według indywidualnego projektu przez stowarzyszenie Siła Woli. Będzie można skosztować domowych wypieków, pierogów i innych dań przygotowanych przez  zespoły ludowe i mieszkańców.

Ze swoim mini-recitalem wystąpi Marek Tercz, a Magdalena Jarek-Matla zaprezentuje fragmenty spektaklu „Bida z nendzom bez świot pendzom czyli świat według Górali Świętokrzyskich”.

Na zakończenie odbędzie się kino letnie.

Podczas festynu wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Nowinach będą zbierać datki do puszki. Zapraszamy 4 lipca od godz. 17 do świetlicy w Szewcach.

 

Poprzednie Stypendia wójta przyznane

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących