Szukaj

W dniach 13.02.2022r. – 17.02.2022r. w Szkole Podstawowej w Nowinach rozegrany został Walentynkowy Świetlicowy Turniej Badmintona dla dziewcząt i chłopców z klas I – III.

Zawody odbyły się w ramach projektu „Edukacja poprzez Sport” ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Fundacją Narodowy Badminton. Celem ich było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, rozwijanie sportowej rywalizacji, oraz rozwój
i popularyzacja badmintona.

W zawodach wzięło udział 36 uczniów, w tym – 21 dziewczynek i 15 chłopców. Turniej rozegrany został w konkurencji gier pojedynczych dziewcząt i chłopców, systemem ”każdy z każdym”.

2 miejsce – Kuba Gołuzd III A

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: nauczyciele świetlicy, którzy poprowadzili całą imprezę.

Wręczenie dyplomów, pucharów, medali i nagród odbyło się w I rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie. Jak ważna jest walka, do samego końca, przekonali się zwycięzcy turnieju oraz Antoni Kuliński ucz. kl. I C, który został również Mistrzem Świetlicy.

Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobyli kolejne doświadczenia w badmintonie, które pozwolą na podnoszenie umiejętności gry.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i walkę!!!

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!