Szukaj

Drodzy Mieszkańcy, pracujemy nad regulaminem oraz wytycznymi Konkursu Inicjatyw do którego przystąpicie Wy – Mieszkańcy. Już niebawem będziecie mogli składać aplikacje ze swoimi autorskimi pomysłami na ciekawe i nietuzinkowe projekty kulturalne. Najciekawsze z nich wyłonimy w drodze konkursu i przekażemy do realizacji w kolejnym etapie programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021, na którego dofinansowanie otrzymaliśmy z Narodowego Centrum Kultury.

Projekt „Dobre Nowiny – post covid’owa inicjatywa kulturalna” jest właśnie po to, żebyście z naszą pomocą mogli wykorzystać Wasz potencjał, zrealizować swoje własne pomysły i marzenia.
Zachęcamy Was zatem, abyście w wolnej chwili zastanowili się, przemyśleli czego brakuje Wam w naszej lokalnej przestrzeni kulturowej, artystycznej. Czy może jest coś o czym marzycie, może jest ktoś ciekawy kogo znacie i chcielibyście, żeby ten ktoś wprowadził do naszego życia jakiś całkiem nowy, nieznany, ciekawy pomysł, element kulturotwórczy?  A może sami macie jakiś ciekawy pomysł i chcecie nam go przedstawić ?
„Dobre Nowiny” – post covid’owa inicjatywa kulturalna” to projekt, który umożliwi i pomoże wyłonić nam najciekawsze inicjatywy kulturalne – Wasze własne pomysły! Liczymy na Wasz potencjał, na Wasze niebanalne pomysły, na Wasze propozycje, na Wasze sugestie.
Podczas realizacji pierwszej części projektu będziemy Was pytać ankietowo, osobiście, telefonicznie, internetowo o Wasze pomysły i potrzeby, zorganizujemy spotkanie, podczas którego każdy z Was będzie mógł zgłosić swój własny pomysł (oczywiście pomożemy napisać krótki, łatwy wniosek zgodny z Regulaminem Konkursu Inicjatyw). W drodze Konkursu wyłonimy od trzech do siedmiu Waszych inicjatyw, na realizację których w kolejnym etapie otrzymamy dofinansowanie.
Jesteśmy pewni, że uda nam się razem stworzyć kilka wartościowych, niewielkich ale bardzo ciekawych projektów, które ożywią nieco naszą wspólną, lokalną przestrzeń.
Kolejne informacje już niebawem.

Magdalena Świąder

Gminny Ośrodek Kultury “Perła” w Nowinach

Poprzednie Kondolencje

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących