Szukaj

Wszyscy mieszkańcy Gminy Nowiny mogą korzystać z bezpłatnych szczepień w ramach Programu Polityki Zdrowotnej na lata 2021 – 2025 finansowanego ze środków Gminy Nowiny.

Gmina finansuje trzy programy szczepień:

  1. Szczepienia przeciw grypie – skierowane do mieszkańców powyżej 65 roku życia. Dzięki szczepieniu znacząco maleje ryzyko zachorowania na grypę i ryzyko ciężkiego przebiegu choroby i ewentualnych powikłań. Niesprzyjająca aura, niskie temperatury i duża wilgotność, to w okresach jesienno – zimowym oraz wczesno wiosennym częsty przyczynek do zwiększonej podatności na infekcje wirusowe. Nie lekceważmy grypy, to choroba która może poważnie zagrozić naszemu zdrowiu, a nie leczona prowadzi do niebezpiecznych powikłań.
  2. Szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym dzieci – meningokokom oraz ospie. Szczepionki przeciwko meningokokom typu B skierowane do dzieci w wieku od 2 do 11 miesiąca życia. Szczepionki przeciwko meningokokom typu C dla dzieci od 12 do 23 miesiąca życia i dla młodzieży w wieku 13-14 lat. Natomiast 2-dawkowa szczepionka przeciwko ospie dla dzieci w wieku od 12 miesiąca życia do 3 roku życia. Drodzy Rodzicie – pamiętajcie, że choroba meningokokowa i ospa, to poważne i ciężkie schorzenia. Szczepienia przeciwko nim są najskuteczniejszym sposobem na nabycie odporności i zmniejszenie ryzyka ich ciężkiego przebiegu.
  3. Szczepienia przeciw HPV – skierowane do dziewczynek w wieku 13 lat i 14 letnich 2-ga dawka Szczepionka jest najlepszą metodą profilaktyki przeciw zakażeniu wirusem brodawczaka. Codziennie kilka kobiet w Polsce umiera na nowotwór szyjki macicy, szczepienia zmniejsza ryzyko zachorowania niemal o 90%.

Wszystkie powyższe szczepienia są dostępne dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Nowiny. Zachęcamy do zadbania o swoje zdrowie i skorzystania z oferty bezpłatnych szczepień. Rejestracja na szczepienia odbywa się w Przychodni Nowiny, osobiście lub telefonicznie, pod nr tel. 41/347-56-00 wew. 131 w godz. 8.00 –  18.00.

 Programy są realizowane od lutego do 15 grudnia 2022 roku.

Agnieszka Stępień

Poprzednie Ferie w gminie Nowiny

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących