Szukaj

Puchar Tymbarku wkracza w decydującą fazę – czas na Świętokrzyski Finał Wojewódzki! Już w dniach 13-14 maja poznamy najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku w województwie świętokrzyskim! Do Nowin przyjadą 73 zespoły, reprezentujące poszczególne powiaty w trzech kategoriach wiekowych. Na zwycięzców w kategorii U-10 i U-12 czeka wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy i walka o Wielki Finał na PGE Narodowym przed meczem Polska-Turcja.  

Tegoroczny finał Pucharu Tymbarku w województwie świętokrzyskim podzielony został na dwa dni. 13 maja na boiskach przy ul. Perłowej 1 w Nowinach zaprezentują się zawodniczki i zawodnicy w kategorii U-12. Następnego dnia do gry przystąpią piłkarki i piłkarze z drużyn U-8 i U-10.

W XXIII edycji Pucharu Tymbarku w kategorii U-12 Świętokrzyskiego Finału Wojewódzkiego zwyciężyły drużyny: Szkoły Podstawowej w Klimontowie (dziewczęta) i Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach (chłopcy). Szczególnie dobrze w Finale Ogólnopolskim poradziła sobie drużyna dziewcząt, która dotarła aż do Wielkiego Finału na PGE Narodowym, zajmując 2. miejsce w całych rozgrywkach. W kategorii U-10 zwycięskie okazały się drużyny z Gminy Brody (dziewczęta – drugi raz z rzędu) oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu (chłopcy). Na etapie wojewódzkim zakończono rozgrywki kategorii U-8, w której najlepsza wśród dziewczynek okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym, natomiast wśród chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach.

Puchar Tymbarku to początek kariery dla wielu młodych sportowców. Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, odbywających się najczęściej na przyszkolnych orlikach, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12.

 – Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie świętokrzyskim jest firma Lobo.

O TURNIEJU

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

 

Poprzednie Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących