Szukaj

Po blisko dwóch miesiącach zmagań w XVIII Edycji Hummel Nowińskiej Ligi Futsalu I Amatorskiej Nowińskiej Futsalu, wyłoniono zwycięzców.

W tym sezonie wystąpiło w rozgrywkach jedenaście drużyn, w których zagrało ponad 170 zawodników. Najmłodszy zawodnik liczył piętnaście lat, a najstarszy ponad trzydzieści lat więcej. Tegoroczne rozgrywki zostały rozegrane w nowej formule i składały się z dwóch faz; zasadniczej i finałowej (1NLF I ANLF) rozgrywek. Po emocjonujących meczach i dużej ilości bramek trzeba przyznać że nowa formuła się sprawdziła.

ZIOMAX OBRONIŁ TYTUŁ MISTRZOWSKI!

Drużyna Ziomaxu mająca jak co roku bardzo stabilny i wyrównany skład obroniła tytuł sprzed roku. Pierwsza faza rozgrywek NLF została zakończona przez tą drużynę na trzecim miejscu z dwupunktową stratą do lidera. W fazie finałowej “ziomki” wygrały swoje wszystkie mecze I obroniły tytuł zdobyty rok wcześniej. O drugie I trzecie miejsce w tabeli końcowej walka toczyła się do ostatniej sekundy, ostatniego meczu rozgrywek. Bardzo dużą niespodziankę sprawiła drużyna Grupy Kameleon, zdobywając drugie miejsce, została okrzyknięta “czarnym koniem” rozgrywek. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna FC Gniewce. W rozgrywkach 1NLF wzięły również udział drużyny Cannabinios i “niezniszczalna” Piekarnia.

Najlepszym zawodnikiem pierwszoligowych rozgrywek został Jarosław Zawadzki, który w każdym meczu był mocnym punktem Ziomaxu, a Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem powyżej 40 roku życiu też zawodnik mistrza rozgrywek: Marcin Kurzawa.

Najlepszym Strzelcem został bardzo skuteczny w tych rozgrywkach Filip Jarosiński z FC Gniewce. Najlepszym Bramkarzem wyróżniono Wiktora Pichetę z Grupy Kameleon.

Drużyną Fair Play została drużyna mistrza rozgrywek – Ziomax.

RAJ KIELCE Z TROFEUM MISTRZA AMATORSKIEJ NLF!

W “amatorskich” rozgrywkach znalazły się drużyny z miejsc 6-11 fazy zasadniczej NLF. Drużyna Raju Kielce wreszcie doczekała się Mistrzostwa w Amatorskich rozgrywkach Nowińskiej Ligi Futsalu. Raj w rundzie zasadniczej zajął dopiero ósme miejsce ale w fazie finałowej ANLF pokazał wysoką klasę, wygrywając wszystkie swoje mecze. Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygnęły się w ostatniej kolejce kiedy jeszcze trzy drużyny walczyły o tytuł. Na drugim miejscu w tabeli znalazł się Górnik Wikwolt Team a “brązowy medal” zdobyła Sparta Strawczynek. Najlepszym Bramkarzem został Daniel Jabłoński, a Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem powyżej 40 roku życia wybrano Sebastiana Boksińskiego. Tytułem Najlepszego Zawodnika wyróżniono Mateusza Kmiecika, który godził obowiązki na studiach i na rozgrywkach ANLF.

Dziękujemy Gminie Nowiny oraz Wójtowi Gminy Sebastianowi Nowaczkiewiczowi za wsparcie i objęcie patronatu nad imprezą.

Dziękujemy również Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Panu Łukaszowi Ubożakowi, firmie RSActive i portalowi www.kieleckapilka.pl.

Na wysokim poziomie była również w tym roku obsługa sędziowska i obsługa medyczna: Szymon, Rafał, Radek, Kuba, Damian i Pani Bożenka.

Przypomnijmy, iż rozgrywki Nowińskiej Ligi Futsalu rozgrywane są beż przerwy od osiemnastu lat na hali przy ulicy Gimnazjalnej 1 w Nowinach. Organizatorem rozgrywek jest Gminny Klub Sportowy “Nowińska Akademia Futsalu”. Jej pomysłodawcą i pierwszym organizatorem był Michał Panas – trener futsalu i nauczyciel wychowania fizycznego. Od roku 2012 Nowińskiej Lidze Futsalu zostało nadane imię pierwszego organizatora.

Wszystkich uczestników i kibiców zapraszamy na rozgrywki XIX Edycji Nowińskiej Ligi Futsalu już za rok!

Michał Ziernik

Organizator NLF

Gminny Klub Sportowy “Nowińska Akademia Futsalu”

Poprzednie Lokalna Strategia Rozwoju – konsultacje

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących