Szukaj

Już po raz 22 odbył się Przegląd Zespołów Folklorystycznych oraz solistów w Chmielniku. Zespół ludowy Szewczanki zdobył na nim wyróżnienie w kategorii zespoły śpiewacze a’capella.

Finałowe występy poprzedziły lokalne eliminacje w gminach. Uczestnicy spotkali się w Piekoszowie, Ciekotach i Chmielniku. Tam wyłoniono najlepszych, którzy zaprezentowali się podczas finału, który odbył się w Parku Miejskim w Chmielniku.

Muzyczne prezentacje rozpoczęły się występem ubiegłorocznych zwycięzców. Tym samym w Chmielniku zaprezentowały się Kowalanki, które wystąpiły w koncercie laureatów ubiegłorocznej edycji.

W skład komisji oceniającej weszli profesor Stanisław Cygan, Grzegorz Michta – muzyk i Beata Piotrowska-Wróbel – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kielcach. Jury pod uwagę brało dobór repertuaru, autentyczność gwary ludowej, poziom artystyczny prezentacji i ogólny wyraz artystyczny. Artyści oceniani byli w kategoriach: zespoły pieśni i tańca, zespoły śpiewacze a capella, zespoły śpiewacze z akompaniamentem, zespoły stylizowane oraz soliści.

Zespół ludowy Szewczanki wystąpił w koncercie finałowym Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów 2022, zdobywając wyróżnienie w kategorii zespoły śpiewacze a’capella.

Poprzednie Wyrazy współczucia

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących