Szukaj

Podczas Jarmarku Wielkanocnego Ale Nowina! Alleluja! w Nowinach, 1 kwietnia o godz. 12:00 został rozstrzygnięty „Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną”.

 

Jury obradowało w składzie: Marzena Porzucek, plastyczka, prowadząca sekcję plastyczną w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach, ks. kanonik Józef Kubicza, proboszcz Parafii Chrystusa Odkupiciela w Nowinach, Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

 

– Ocenialiśmy pomysłowość i inwencję twórczą uczestników i uczestniczek Konkursu, dobór tradycyjnych materiałów i elementów zdobniczych oraz jakość i estetykę wykonania prac – argumentował Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

 

Komisja konkursowa nagrodziła autorów i autorki najpiękniejszych prac:

 

Kategoria indywidualna:

I miejsce Katarzyna Jagiełło ze Zgórska

II miejsce Marcelina Gryń z klasy III b, SP Nowiny

III miejsce Jowita Gryń z klasy VIII a, SP Nowiny

 

Kategoria zbiorowa:

I miejsce Przedszkole w Nowinach

II miejsce Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej w Nowinach

III miejsce Internat Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Nowinach

 

– Konkurs wspaniale popularyzuje i kultywuje tradycje i zwyczaje wielkanocne związane z Niedzielą Palmową. Zapraszam serdecznie wiernych z palmami do świątyni – dodał ks. kanonik Józefa Kubicza.

 

– Warto zwrócić uwagę na pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, integrację społeczności lokalnej oraz promocję sztuki i rękodzieła w twórczości dzieci i młodzieży – uzupełniła Marzena Porzucek.

 

Sponsorami nagród byli: Gmina Nowiny, Producent soków naturalnych „Notoszok” Jabusko.pl, Producent miodów Bartosz Olesiński i Cukiernia Pychotka z Kielc

 

Serdecznie gratulujemy autorom i autorkom prac!

 

Fot. Magdalena Świąder, GOK „Perła” Nowiny

 

Karolina Kępczyk

Poprzednie Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących