Szukaj

5 marca Rada Gminy Nowiny nadała Honorowy Tytuł Obywatela Gminy Nowiny Włodzimierzowi Lubańskiemu. W uroczystej sesji Rady Gminy brali udział m.in. Senator RP Krzysztof Słoń, wiceminister sportu i turystyki Ireneusz Raś, Henryk Milcarz, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Łukasz Jabłoński, prezes zarządu Korony Kielce, Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach.

Po uroczystej sesji Rady Gminy, odbyło się spotkanie mieszkańców i gości Włodzimierzem Lubańskim.

Honorowy Obywatel Gminy Nowiny pięknie powiedział, że wyróżnia go to, czego doświadczył w sporcie. I to doświadczenie, zdobywane od najmłodszych lat, aż do dziś, zostało właśnie docenione

– Okazuje się, że doceniono to, co, jako młody człowiek, bo od 16 roku życia grałem w Reprezentacji Kraju, doświadczyłem w sporcie. Jak popatrzę na swoją karierę sportową, i na to, co zdobyłem, ile strzeliłem bramek, co zrobiłem dla reprezentacji, jestem z tego bardzo dumny i się cieszę, że dzisiaj jestem wyróżniany takim tytułem – mówił Włodzimierz Lubański.

Włodzimierz Lubański ujął wszystkich zgromadzonych skromnością, z jaką mówił, że zdaje sobie sprawę, jak wielu fantastycznych ludzi z okolicy (i z różnych stron) na takie wyróżnienie zasługuje.

Wszyscy uczestnicy uroczystej sesji wzięli udział w oficjalnym otwarciu boiska treningowego w gminie Nowiny. Inwestycja została zrealizowana w ciągu sześciu miesięcy, płyta boiska wraz z oświetleniem kosztowała niemal 5 mln. zł, z czego 3,5 mln. zł pochodziło z dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Boisko uzyskało najwyższy certyfikat FIFA Quality PRO.

 

Karolina Kępczyk

 

 

Poprzednie LXX Sesja Rady Gminy Nowiny, 5 marca 2024 r.

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących