Szukaj

„Sen o Warszawie”, „Dziwny jest ten świat”, „Pod papugami” – największe przeboje Czesława Niemena w wykonaniu Darka Bernatka, projekcja filmu pt.: “Sen o Warszawie”, mnóstwo faktów, ciekawostek i barwnych historii opowiedzianych przez wyjątkowych gości, interesujące dyskusje, ciepłe wspomnienia, niezwykłe pamiątki i zdjęcia, pięknie wydane albumy z dedykacjami od samego autora, kameralne rozmowy przy kawie, wspaniała atmosfera…

W sobotę 16 października, o godzinie 17:00, w auli Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach odbyło się wyjątkowe wydarzenie w ramach cyklu – Interesujący ludzie i ich pasje. Gośćmi tego niezwykłego i wartościowego wieczoru byli prawdziwi pasjonaci Artysty:

  • Tadeusz Skliński – niemenolog – skarbnica wiedzy, faktów i ciekawostek o twórczości i życiu Niemena; autor książki: „Niemen – dyskografia, fakty, twórczość”, jeden z najwybitniejszych niemenologów w Polsce.
  • Krzysztof Magowski – reżyser filmu : “Sen o Warszawie”;
  • Jan Kowalski – regionalista, wieloletni mieszkaniec gminy Nowiny.

Czesław Niemen – jeden z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych i wpływowych artystów polskiej sceny muzycznej. Charyzmatyczny wokalista obdarzony wyjątkowym głosem, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów , był także jednym z pierwszych w Polsce muzyków wykorzystujących na dużą skalę instrumenty elektroniczne.

W czasie wieczoru poświęconego Artyście – „Wspomnień czar” – mieliśmy okazję udać się w sentymentalną podróż z jednym z najwybitniejszych i najważniejszych twórców polskiej muzyki. W programie wieczoru, poza projekcją filmu pt.: “Sen o Warszawie”, znalazło się dużo dobrej muzyki, dużo wartościowych wspomnień, rozmów, ciekawostek oraz interesujących informacji z życia Czesława Niemena.

Jacek Kania

 

 

 

 

Poprzednie W sporcie nie odpuszczam

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących