Szukaj

Stoiska pełne świątecznych przysmaków, wielka choinka, świąteczne ozdoby, spotkania ze Świętym Mikołajem, a ponadto karuzela, teatr ognia i wspólne kolędowanie – to zaledwie część atrakcji tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Nowinach.  Po rocznej przerwie znów spotkamy się, by wspólnie śpiewać kolędy i cieszyć się z nadchodzących świąt.

 – W ubiegłym roku nie mogliśmy spotkać się względu na pandemię, jednak mamy nadzieję, że  w tym roku wszystko pójdzie po naszej myśli i uda nam się spotkać na Jarmarku Bożonarodzeniowym tuż przed świętami – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – W tym roku po raz pierwszy spotykamy się na placu festynowym w nieco odmienionej formule. Chcemy, by nasi mieszkańcy spędzili na jarmarku więcej czasu, dlatego przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji – dodaje wójt.

Plac festynowy wypełnią choinki udekorowane ozdobami świątecznymi i światełkami. Atrakcją jarmarku będzie niewątpliwie karuzela, a także warsztaty robienia ozdób świątecznych, fotobudka czy bożonarodzeniowe podchody. Na wystawowych stoiskach będzie można kupić rękodzieło, regionalne produkty, upominki dla najbliższych i ozdoby świąteczne.

Przez cały czas trwania jarmarku na scenie i stoiskach artyści śpiewać będą znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Wśród kolędników zobaczymy animatorów w świątecznych strojach, a  wśród nich – Świętego Mikołaja z pomocnikami.

Nie zabraknie tradycyjnych potraw wigilijnych serwowanych przez najlepsze koła gospodyń wiejskich: Bolechowiczan, Kowalanki i Szewczanki, które przygotują wyśmienite pierogi, sałatki i ciasta. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poczęstują wszystkich gorącą zupą grzybową i aromatycznym kompotem z suszu.

Podczas finałowego występu widzowie będą mogli obejrzeć teatr ognia. Świąteczny pokaz fireshow „Mikołaj w ognistej krainie” zaprezentuje Teatr NAM-TARA.

Organizatorzy zapraszają wystawców do zaprezentowania się na jarmarku. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 grudnia (brak opłat). Kontakt: tel. 41 347 50 65, e-mail: e.skrzyniarz-kacprzak@nowiny.com.pl.

Jarmark Bożonarodzeniowy „Wesoła Nowina” odbędzie się 18 grudnia o godz. 16.00. na placu festynowym w Nowinach. Wstęp jest bezpłatny.

Poprzednie Teatr Niewielki Poezji Własnej

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących