Szukaj

Zakończyły się warsztaty modelarskie

Finałowe zawody szybowcowe

Dobiegły końca pilotażowe warsztaty modelarskie, jakie odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach. Wzięło w nich udział dziesięciu chłopców, który postanowili nauczyć się sztuki konstruowania modeli.

 

Warsztaty rozpoczęły się w październiku. Ich uczestnicy otrzymali niezbędny sprzęt i od podstaw rozpoczęli naukę pod okiem instruktora płk. pil. Bogdan Niepołoński oraz członków Klubu Modelarstwa Sportowego: Piotra Gołackiego, Karola Kopca i Macieja Wawrzyckiego. Niestety, plany pokrzyżowały obostrzenia spowodowane epidemią koronawirusa i część zajeć się nie odbyło. – Pilotażowe warsztaty modelarskie, które rozpoczęły się w październiku 2020 r. musiały zostać zawieszone z powodu sytuacji epidemicznej, niemniej ich uczestnicy mogli wziąć udział w zawodach modeli szybowców, które wcześniej budowali. Doświadczenia z warsztatów i cenne rady instruktorów sprawdziły się bardzo szybko w praktyce, bo już 17 grudnia na murawie stadionu piłkarskiego w Nowinach, gdzie rozegrane zostały zawody szybowcowe – wyjaśnia Piotr Gołacki z Klubu Modelarstwa Sportowego, organizator warsztatów.

W trakcie zawodów zawodnicy mogli przekonać się o tym, jak zbudowane przez nich samodzielnie szybowce sprawdzą się w zawodniczej rywalizacji. – Odbyło się bez zaskoczenia i niepowodzeń, bo modele latały bardzo dobrze, a trzej zawodnicy Michał Pypeć, Krzysztof Adamczyk i Kornel Wieczorek osiągali na swoich modelach prawie wyczynowe wyniki dla odległości lotu – podkreśla Piotr Gołacki.

– Niezwykle cieszy fakt, że znaleźliśmy grupę pasjonatów o talentach technicznych i chęci do sportowej rywalizacji. We współczesnych czasach trudno jest zainteresować dzieci i młodzież czymś innym, niż grami komputerowymi, a nam się to udało. Teraz pozostaje iść za ciosem i rozwijać talenty naszych młodych konstruktorów. Mam nadzieję, ze spotkamy się w jeszcze większym składzie w przyszłym roku – dodaje na zakończenie Piotr Gołacki.

 

 

 

 

Poprzednie Życzenia świąteczne

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących