Szukaj

Wszystko zaczęło się zupełnie przypadkowo, podczas targów Aviation w 2019 r. – Poznałem wówczas przedstawiciela firmy DJI, producenta popularnych dronów Mavic. Rozmawialiśmy przede wszystkim o modelarstwie i planach Klubu Modelarstwa Sportowego na przyszłość – wyjaśnia Piotr Gołacki, przedstawiciel KMS. – Rok później spotkaliśmy się, by zaprezentować nasze lotnisko modelarskie, a z wójtem Sebastianem Nowaczkiewiczem…  porozmawiać o możliwości budowy w gminie fabryki dronów – dodaje.

Informację tę potwierdza Sebastian Nowaczkiewicz. – Faktycznie pierwsze rozmowy już za nami. Kilka dni temu podpisaliśmy pre-umowę, na mocy której zobowiązaliśmy się do podjęcia konkretnych działań. Ze strony gminy to m.in. przygotowanie terenu pod budowę hali. Z kolei firma DJI zobowiązała się wybudować tu halę, w której produkowane będą testowe modele bezzałogowców – wyjaśnia. – Wiem, że w tym zakresie tylko działalność badawczo-rozwojowa jest kluczem do sukcesu, dlatego podjęliśmy już rozmowy z Wojskową Akademią Techniczną o potencjalnej współpracy – dodaje.

O uzyskanie dofinansowania na przygotowanie terenów inwestycyjnych gmina będzie starała się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. – Rozmawiałem na ten temat z marszałkiem Andrzejem Bentkowskim, z ogromnym entuzjazmem odniósł się do tego pomysłu – mówi wójt.

 

*To, niestety, tylko primaaprilisowy żart.

Poprzednie Zmiana terminu wyborów uzupełniających

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących