Szukaj

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Nowinach to unikalna w skali kraju inicjatywa skierowana do osób, którzy pragną podnosić swoje umiejętności piłkarskie dbając przy tym o edukację. Szkoła rozpoczęła działalność w 2019 roku i dziś uczęszcza do niej ponad 90 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

W jednakowym stopniu dbamy o edukację oraz o rozwój sportowy. Doświadczona kadra trenerska oraz nauczycielska a także doskonałe warunki (nowoczesna szkoła, internat, boiska piłkarskie, hala sportowa, basen, siłownia) stworzone przez Gminę Nowiny sprawiają, że uczniowie szkoły mają optymalne warunki do podnoszenia swoich umiejętności.

Regularne zajęcia z psychologiem, spotkania z ciekawymi osobami ze świata sportu i biznesu a także realizowane projekty wpływają pozytywnie na naszych uczniów i przygotowują ich do dorosłego życia. Pierwsze efekty już są widoczne: trzech zawodników gra obecnie w Resovii Rzeszów a kolejnych trzech jest blisko przenosin do Korony Kielce. Zależy nam aby zawodnicy grali przede wszystkim w klubach z województwa świętokrzyskiego i mamy ambicję, by wpływać pozytywnie na rozwój piłki nożnej w naszym regionie. Cieszy nas jednak fakt, iż nasi zawodnicy są dostrzegani także przez kluby z innych rejonów Polski.

Należy nadmienić, iż poza wyżej wymienionymi kilku innych zawodników było testowanych m.in przez GKS Katowice, Polonię Warszawa czy Siarkę Tarnobrzeg. Dziewczyny grające w KSP Kielce rywalizują z powodzeniem w II lidze a chłopcy odgrywają coraz ważniejsze role w swoich klubach (często na poziomie seniorów). Cieszą nas postępy naszych podopiecznych i doceniamy ich starania, by podnosić swoje umiejętności i realizować marzenia związane z piłką nożną. W procesie szkoleniowym szczególną uwagę przykładamy do świadomości i rozumienia gry czemu sprzyja wysoki, dopasowany do możliwości uczniów, poziom edukacji.

Ambasadorami szkoły są: Dagmara Grad – była zawodniczka reprezentacji Polski oraz klubów Ekstraligi Kobiet, a obecnie trenerka oraz Paweł Golański – były reprezentant Polski, grający w przeszłości m.in w Koronie Kielce i zespole Steua Bukareszt.

Obecnie szkoła ogłosiła nabór na rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy zawodniczki i zawodników do złożenia dokumentów rekrutacyjnych (w dniach 17-31 maja) oraz do przystąpienia do testów, które odbędą się w Nowinach w dniach 7-8 czerwca b.r.

Tomasz Wilman

Poprzednie Noc w lesie – weekend survivalowy w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących