Szukaj

Bardzo dobrze rozpoczęli kolejny sezon startowy zawodnicy Klubu Karate Kyokushin Chikara z Kielc rywalizując na I Otwartym Pucharze Polski Karate Kyokushin IKO Nakamura Polish Open 2021 w Limanowej, który odbył się w sobotę 2 października. Ekipa zdobyła łącznie 14 medali – 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych. Wśród nich znalazł się mieszkaniec naszej gminy Gabriel Łuczak, który zdobył brąz w kumite.

Gabriel Łuczak trenuje karate od 3 lat pod okiem sensei Andrzeja Białka w SP Nowinach. – Gabryś na zajęciach jest bardzo skupiony i zaangażowany. Ciężka, sumienna praca plus talent prędzej czy później przynoszą efekty. Dlatego dostał szansę na tak prestiżowej imprezie jak Puchar Polski.

W turnieju wystąpił również Jakub Giełżecki, który po dobrej, wyrównanej walce o strefę medalową musiał uznać wyższość rywala. Obaj zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie, jakim jest sam udział w dużej imprezie sportowej.

Drużyna Klubu Karate Kyokushin Chikara w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na czwartym miejscu. Serdecznie gratulujemy!