Szukaj

Tradycyjnie, przed świętami Wielkanocy, Starostwo Powiatowe w Kielcach zaprasza mieszkańców Kielc i powiatu kieleckiego na kiermasz rękodzielniczy, na którym będzie można nabyć wiele ciekawych przedmiotów i smakołyków domowej, ręcznej produkcji.

Kiermasz Wielkanocny zaplanowany jest na 19 marca (wtorek) w godzinach od 7.30 – 13.00 w holu na poziomie 0 w Starostwie Powiatowym w Kielcach przy ul. Wrzosowej 44.

To będzie wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w atmosferze nadchodzących Świąt Wielkanocnych i odkryć bogactwo lokalnego rękodzieła.

W tym roku dołączy do nas aż 27 wystawców, którzy z niecierpliwością czekają, aby zaprezentować swoje unikatowe wyroby. Będziecie mieli okazję nabyć:

  • Ręcznie robione dekoracje: zajączki i kurczaczki wykonane z koronki, cukru, sianka, włóczki
  • Świąteczne pisanki: kolorowe i pełne wzorów, idealne do świątecznego koszyczka
  • Stroiki i koszyczki: pięknie zdobione, gotowe ozdobić każdy wielkanocny stół
  • Upominki i palmy wielkanocne: idealne jako prezent dla bliskich
  • Smakołyki domowej produkcji: słodkie i słone przysmaki, które umilą świąteczny czas

Serdecznie zachęcamy wszystkich do odwiedzenia kiermaszu i odkrycia radości, jaką niesie ze sobą każdy przedmiot stworzony z pasją i sercem.

 

– Będzie można kupić ręcznie przygotowane zajączki i kurczaczki z takich materiałów jak koronka, cukier, sianko czy włóczka, świąteczne pisanki, pięknie zdobione koszyczki czy stroiki na wielkanocne stoły – zachęca Pani Krystyna, która prezentuje swoje rękodzieła na każdym powiatowym kiermaszu. – Jestem bardzo zadowolona, mogąc uczestniczyć w tych wydarzeniach ponieważ mam świadomość, że każda przygotowana moimi rękami rzecz, znalazła uznanie w czyichś oczach i będzie mu towarzyszyć w tym ważnym, świątecznym czasie.

 

Kiermasze cieszą się dużym powodzeniem, a własnoręcznie przygotowane przez regionalnych wystawców produkty są oryginalne i przykuwają oko. Tradycyjne stroiki zdobione nowoczesnymi wykończeniami stanowią ciekawy element dekoracji, który każda pani domu w świątecznym czasie chciałaby mieć. Wystawcy przygotują także upominki świąteczne, palmy wielkanocne oraz smakołyki własnej produkcji.

 

Na pewno będzie kolorowo i ze smakiem!

Serdecznie zapraszamy.

Poprzednie LXXI Sesja Rady Gminy Nowiny, 25 marca 2024 r.

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących