Szukaj

Spróbujemy zmienić naszą okolicę! I spróbujemy zrobić to razem!

Pokażcie, że razem z nami troszczycie się o środowisko naturalne i weźcie udział w sprzątaniu śmieci, które zostały wyrzucone w lasach, na polach, łąkach i ulicach.

Razem…

24 kwietnia spotkamy się w Szewcach, by wspólnie posprzątać okolice kamieniołomu Szewce i piękne, szewskie lasy. Wszystkim uczestnikom akcji zapewniamy rękawiczki i worki na śmieci.

Po zakończeniu akcji będziecie mogli posilić się kiełbaską z grilla w świetlicy w Szewcach.

Spotykamy się o godz. 10.00 na mostku na Bobrzyczce na końcu ulicy Marmurowej w Szewcach.

… albo na własną rękę

Wystarczy, że podczas spaceru po gminie Nowiny zbierzesz worek śmieci rozrzuconych w Twojej okolicy. Jeśli chcesz – możesz wcześniej przyjść do Urzędu Gminy w godzinach jego pracy, by otrzymać od nas bezpłatnie rękawice i worki na śmieci. Daj nam znać, gdzie zostawicie/zostawiliście worki. Uprzątniemy je tak szybko jak to możliwe. Pamiętajcie przy tym, że powinny one znajdować się w miejscu, gdzie bez problemu dojedzie samochód. Zgłoszenia możecie przekazywać telefonicznie: 41 347 50 73 lub mailowo: gospodarkaodpadami@nowiny.com.pl.

Akcja trwa od 22 kwietnia do 11 maja 2021 r.

Co w zamian?
Za Wasze zaangażowanie mamy dla Was upominki ekologiczne. Zgłoście nam w dowolnej formie (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem Facebooka), że wzięliście udział w akcji, a każdy z Waszej grupy otrzyma od nas wyjątkowy prezent – nasionka kwiatów i eko-torby na zakupy.

Zachęćcie do działań również innych i opublikujcie na swoim profilu na Facebooku post pokazujący, że sprzątacie okolicę. Nie zapomnijcie otagować gminy Nowiny.

Kiedy?
Akcja trwa od 22 kwietnia do 11 maja 2021 r.

Daty te zostały wybrane nieprzypadkowo. 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, a 11 maja – Międzynarodowy Dzień Bez Śmiecenia.

Pokażmy, że dbamy o nasza planetę nie tylko nie śmiecąc, ale także sprzątając po innych.

#trashchallenge2021
#NowinyMiejsceDlaCiebie

Poprzednie Lokalne Centrum Wolontariatu

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących