Szukaj

Trwa coroczna akcja sprzątania świata w gminie Nowiny. Pokażcie, że razem z nami troszczycie się o środowisko naturalne i weźcie udział w sprzątaniu śmieci, które zostały wyrzucone w lasach, na polach, łąkach i ulicach.
Razem…
Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, 24 kwietnia w godzinach przedpołudniowych odbyło się wspólne sprzątanie świata, a konkretnie – okolic kamieniołomu Szewce i pięknych, szewskich lasów. Uczestnikami akcji byli przede wszystkim mieszkańcy gminy, ale przybyła na nie też grupa z Kielc, na czele ze znanym regionalistą Michałem Paszkowskim. – O Waszej inicjatywie dowiedzieliśmy się z Facebooka, a, ze dość często przemierzamy te tereny, postanowiliśmy nieco pomóc w ich sprzątaniu – wyjaśnia.

Podczas dwugodzinnego sprzątania zebrano kilkadziesiąt worków odpadów. – Popularne „małpki”, odpady budowlane, opony, a nawet… lodówka – to wszystko można znaleźć w lesie – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – Na szczęście dziś znaleźli się chętni, którzy wraz z nami posprzątali dziś nieco szewskie lasy. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy dołączyli do naszej akcji. To dzięki Wam świat wygląda piękniej – dodaje.

Po zakończeniu akcji w świetlicy w Szewcach na jej uczestników czekały drobne upominki oraz gorący posiłek ufundowany przez Jadłodajnię „Kolorowa”. – Serdecznie dziękuję Panu Marcinowi Drejowi za wspieranie naszych działań, za to że zawsze możemy na niego liczyć – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

… albo na własną rękę
W każdej chwili możecie dołączyć do akcji sprzątania świata. Wystarczy, że podczas spaceru po gminie Nowiny zbierzesz worek śmieci rozrzuconych w Twojej okolicy. Jeśli chcesz – możesz wcześniej przyjść do Urzędu Gminy w godzinach jego pracy, by otrzymać od nas bezpłatnie rękawice i worki na śmieci. Daj nam znać, gdzie zostawicie/zostawiliście worki. Uprzątniemy je tak szybko jak to możliwe. Pamiętajcie przy tym, że powinny one znajdować się w miejscu, gdzie bez problemu dojedzie samochód. Zgłoszenia możecie przekazywać telefonicznie: 41 347 50 73 lub mailowo: gospodarkaodpadami@nowiny.com.pl.

Za Wasze zaangażowanie mamy dla Was upominki ekologiczne. Zgłoście nam w dowolnej formie (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem Facebooka), że wzięliście udział w akcji, a każdy z Waszej grupy otrzyma od nas wyjątkowy prezent – nasionka kwiatów i eko-torby na zakupy.

Zachęćcie do działań również innych i opublikujcie na swoim profilu na Facebooku post pokazujący, że sprzątacie okolicę. Nie zapomnijcie otagować gminy Nowiny.

Akcja trwa od 22 kwietnia do 11 maja 2021 r.

Poprzednie Sołtys Renata Posłowska walczy z ruchem ciężarówek

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących