Szukaj

Ponad 200. mieszkańców, rodzinnie, wzięło udział w Spacerze Orszakowym w Nowinach, zorganizowanym przez Gminę Nowiny i Gminny Ośrodek Kultury Perła.

 

Spacer został przygotowany w formie gry miejskiej, we współpracy merytorycznej z warszawską Fundacją Orszak Trzech Króli. Chętni przemierzali trasę z kościoła w Nowinach, przez ulicę Białego Zagłębia, kończąc spacer w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Perła. Uczestnicy rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania, aż finalnie odgadywali hasło w krzyżówce. Gra przyniosła uczestnikom wiele frajdy i pogłębiła wiedzę o tajemnicach Objawienia Pańskiego. – Podpowiedziałam rodzicom trzy razy co trzeba było wpisać, a potem za to mogłam zjeść trzy cukierki i było super – przyznała z dumą mała Alicja, która z rodziną uczestniczyła w spacerze.

W Ośrodku Kultury, przy Szopce, czekali na gości Trzej Królowie. Odbyły się również warsztaty dla najmłodszych, gdzie każdy mógł wykonać dla siebie bądź bliskiej osoby, szkatułkę origami na skarby, uzyskać dyplom za udział w Spacerze Orszakowym 2022 i zrobić pamiątkowe zdjęcie z Królami – bohaterami świątecznego dnia 6 stycznia. – Wspaniały pomysł. Jestem z Bolechowic i korzystam z córeczką z wydarzeń kulturalnych. Oby było ich w tym roku jak najwięcej – mówiła Pani Kinga.

W wydarzeniu wziął udział z rodziną, a wcześniej kilkukrotnie w mediach zapowiadał obchody Święta, Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny. – Radośnie i razem obchodzimy w Nowinach Święto Trzech Króli. Na spacerze, choć w mroźnej aurze, z uśmiechem pozdrawialiśmy się wzajemnie z mieszkańcami, a w Ośrodku Kultury kolędowaliśmy w koronach, przy kubku ciepłej herbaty, obserwując skupione na warsztatach i zabawie dzieci – mówił Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

Karolina Kępczyk

Poprzednie 7 stycznia dniem wolnym od pracy

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących