Szukaj

Razem z mieszkankami i mieszkańcami gminy Nowiny, wójt Sebastian Nowaczkiewicz otworzył, w piątek 7 lipca, nowy skwer w Nowinach.

W wydarzeniu wzięło udział mnóstwo dzieci jak i całe rodziny. Atmosfera była wspaniała, a tuż po zmroku zapanował niezwykły klimat kina letniego z seansem francusko-belgijskiej komedii pt. „Czym chata bogata”. Dzieci ustawiły się w kolejce po popcorn, a dorośli rozkładali leżaki i koce.

 –  Niezwykle cieszy mnie fakt, że zakończyły się, od dawna oczekiwane w gminie inwestycje. W ciągu kilku miesięcy centrum gminy zmieniło się nie do poznania. Do dalszych działań motywują mnie obecność, wsparcie i spotkania sąsiedzkie mieszkanek i mieszkańców na nowym skwerze – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Wartość inwestycji wyniosła 1,7 mln zł. Cały projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Skwer składa się z placu głównego, części gastronomicznej, chodników i schodów terenowych. Na skwerze znajdują się również: mały plac zabaw z „norką hobbita” i bezpieczną, atestowaną nawierzchnią, wygodne ławki, stoliki, miejskie hamaki. Teren jest oświetlony i monitorowany, posiada także liczne nasadzenia.

 – Miejsce prezentuje się elegancko i przytulnie. Od kilku tygodni już z dziećmi podglądałam zakończenie tej inwestycji, a gdy tylko techniczne ogrodzenie zostało zdjęte byłyśmy chyba pierwsze z córką Marysią, aby skorzystać z placu zabaw i hamaków. Dobrze, że teren jest taki zielony, to sprzyja wypoczynkowi. Basen, skwer i lody, to będzie nasza wakacyjna trasa – mówi Pani Anna z Nowin.

Od strony ulicy Białego Zagłębia wyznaczone są miejsca postojowe, a także została zamontowana ładowarka do pojazdów elektrycznych.

Życzymy miłego relaksu mieszkańcom i gościom na nowym skwerze w Nowinach. Korzystajcie!

Poprzednie Budowa dwóch boisk w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących