Szukaj

Przed nami kolejny etap przebudowy drogi w Bolechowicach.  Rusza wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

Od samego początku realizacja wielomilionowej inwestycji w Bolechowicach była problematyczna. – Najpierw przez wiele lat ciągnęły się sprawy formalno-prawne z nią związane, później radni poprzedniej kadencji będący w opozycji do wójta zablokowali jej realizację, a z wykonaniem ostatniego etapu musieliśmy wstrzymać się rok ze względu konieczność uregulowania spraw własnościowych. Na szczęście jesteśmy na ostatniej prostej i lada dzień rozpoczniemy kolejny etap budowy – mówi Zbigniew Jantura, sołtys Bolechowic.

Przypomnijmy, budowa drogi w Bolechowicach trwa od 2018 r. Wykonano już kanalizację deszczową oraz przebudowano konstrukcję drogi na odcinku od Panek w Chęcinach do drogi powiatowej w Bolechowicach. W ramach tego etapu wybudowano nawierzchnię z kostki betonowej, zjazdy indywidualne i chodniki na dojściach do furtek.

W ramach zawartej właśnie umowy wykonawca opracuje koncepcję oraz dokumentację projektową przebudowy drogi gminnej od drogi wojewódzkiej do połączenia z drogą wybudowaną w we wcześniejszym etapie inwestycji oraz wykona roboty budowlane wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą od na odcinku od mostu w Bolechowicach do firmy Jadar i połączenie z drogą wybudowaną we wcześniejszych latach. Termin realizacji zadania to koniec marca 2023 r.

– To bardzo ważna dla nas inwestycja. Droga służy wszystkim mieszkańcom Bolechowic i sąsiadujących miejscowości do codziennego przemieszczania się. Chcemy zapewnić im komfort i bezpieczeństwo poruszania – podkreśla wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Na realizację rozpoczętej właśnie inwestycji gmina przeznaczy 2,1 mln zł, a wraz z wykonanymi wcześniej pracami – ponad 5 mln zł. – Na zakończenie czeka nas jeszcze wykonanie odcinka od mostu do drogi wojewódzkiej. Jeśli tylko finanse pozwolą, rozpoczniemy budowę w 2023 r. – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Poprzednie Obowiązkowe szczepienia dzieci i młodzieży

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących