Szukaj

W niedzielne popołudnie na stadionie w Nowinach zaroiło się od biegaczek i biegaczy oraz towarzyszących im kibiców. – Pogoda sprzyja aktywności fizycznej, a  i powód jest niecodzienny – świętujemy pierwszy od roku weekend bez lockdownu, świętujemy to, ze Polska jest w Unii Europejskiej – mówił gospodarz wydarzenia „Bieg dla Europy” Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy.

– Bardzo się cieszę z tego pierwszego dnia wolności, wszyscy jesteśmy już w takim stanie, ze mamy po dziurki w nosie siedzenia w domu, konferencji on-line, wreszcie możemy wyjść na świeże powietrze. Przedstawicielstwo komisji Europejskiej w Polsce ma taką tradycję organizowania biegów i akurat ten jest pierwszym w sezonie – wyjaśniał Marek Prawda, przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce.

W „Biegu dla Europy” mógł wystartować każdy, wystarczyło wysłać zgłoszenie, wydrukować nadany numer startowy i pobiec w jednej z trzech kategorii na dystansie 100, 400 lub 1600 metrów. Zainteresowanie „Biegiem dla Europy” przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów – na stadionie w Nowinach pojawiło się kilkuset biegaczy. Byli uczniowie wszystkich nowińskich szkół, podopieczni fundacji Megamocni, piłkarze gminnych klubów sportowych, mieszkańcy i sympatycy naszej gminy. Wraz z europosłem Adamem Jarubasem, wiceprezydentem Kielc Marcinem Chłodnickim i wójtem Sebastianem Nowaczkiewiczem na 400 metrów pobiegli Natalka, Piotrek i Wiktor z Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali, którzy nie kryli radości z pokonania dystansu.

Rozgrzewkę przed startem poprowadził Andrzej Białek z Klubu Karate Kyokushin Chikara, nie obyło się też bez niespodzianki – zamiast pistoletu startowego sygnał do startu przed biegiem głównym dał… dźwięk łamanej deski. Umiejętności tamashiwari zaprezentował sam europoseł Adam Jarubas, natomiast tancerki ze studia Mimezis zaprezentowały pokaz tańca.

– Jesteśmy dumnymi nie tylko Polakami, ale i Europejczykami, mamy wpływ na to, co się dzieje w Europie. Na pewno potrzebujemy aktywnego społeczeństwa, będziemy zapraszać do dalszych działań – zapowiedział europoseł Adam Jarubas.

 

Poprzednie UWAGA!!! APEL POLICJI DO SENIORÓW

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących