Szukaj

Stowarzyszenie Siła Woli już po raz drugi uzyskało wsparcie finansowe Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”. Tym razem w Woli Murowanej powstanie gra terenowa w formie questu – pierwszego w gminie Nowiny.

Celem programu jest wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz ich społeczności. Program prowadzony jest z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, żeby zmieniać swoje miejsce na Ziemi.

– Od kilku lat podejmujemy działania, aby w naszym sołectwie dużo się działo, zrealizowaliśmy już kilkanaście projektów, zarówno aktywizujących dzieci i dorosłych, jak i poprawiających estetykę otoczenia. Tym razem chcielibyśmy sprawić, by nasze sołectwo stało się atrakcyjniejsze turystycznie, a jednocześnie przybliżyć jego historię. Nie zapominamy o działaniach ekologicznych, które wpisały się w nasze działania na stałe – wyjaśnia prezeska stowarzyszenia Kamila Piotrowicz.

Grant w wysokości 10 tysięcy złotych zostanie przeznaczony na stworzenie gry terenowej w formie questu, która można będzie realizować zarówno w formie tradycyjnej, jak i poprzez aplikacje na telefon.

W uroczystej gali Fundacji Orlen wzięli udział przedstawiciele stowarzyszenia: Kamila Piotrowicz oraz Łukasz Barwinek, którzy odebrali grant z rąk – Są i takie momenty w życiu naszej organizacji, że znajdujemy czas żeby się ucieszyć każdym, nawet najmniejszym sukcesem. Jak dziś, kiedy gościmy na gali Fundacja ORLEN i odbieramy grant na nasze działania – mówiła po odebraniu grantu Kamila Piotrowicz. – Pragnę serdecznie podziękować wszystkim członkom stowarzyszenia za nasze wspólne działania. Razem zmieniamy nasze miejsce na Ziemi, którym jest Wola Murowana – podkreśliła.

Marta Sowińska

fot. Stowarzyszenie Siła Woli

Poprzednie Pamiętamy!

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących