Szukaj

W czwartek, 14 kwietnia, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbył się wyjątkowy koncert. Wyjątkowy, bo wystąpili w nim absolwenci naszego przedszkola: Franciszek Kania, Antoni Piotrowicz, Zuzanna Możdżeń, Maksymilian Możdżeń, Anna Kasperek, Alicja Gwizd. Artyści zaprezentowali nam zarówno utwory klasyczne, jak i z bajek. Mieliśmy przyjemność wysłuchać gry na saksofonie, gitarze klasycznej, akordeonie, trąbce, klarnecie B, skrzypcach. Zafascynowani przedszkolacy nie mogli wyjść z podziwu widząc na scenie nie dorosłych artystów, a młodzież, która doskonale pokazała nam, ile wysiłku i pracy trzeba włożyć w naukę gry na instrumencie oraz czytanie z nut. Oby ten muzyczny bakcyl został przekazany jak najszerszej publicznej. Podczas koncertu nasze przedszkole wraz z młodymi artystami dołączyło do akcji #autisticnotoutsider poszerzającej świadomość i akceptację wobec osób z ASD (Niepubliczne Przedszkole Dla Dzieci Z Autyzmem “Słowicza Ferajna”).

Edyta Kasprzycka

Poprzednie Życzenia świąteczne dla mieszkańców gminy Nowiny

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących