Szukaj

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym otwarciu „Miniatury Historii” – multimedialnej izby pamięci, utworzonej w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach. Otwarcie odbędzie się 20 października o g. 16:30 w auli GOK „Perła”.

„Miniatura Historii” powstała w ramach unijnego projektu rewitalizacyjnego gminy Nowiny. Przestrzeń znajduje się na II piętrze w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach, w sali wystawowej. Zawiera pamiątki, artefakty przekazane przez mieszkanki i mieszkańców gminy Nowiny, zakłady, przedsiębiorstwa, instytucje publiczne i samorząd.

„Miniatura Historii” będzie dostępna bezpłatnie. Zapraszamy do odwiedzania mieszkańców, rodziny, seniorów, grupy szkolne, które mogą organizować lekcje dotyczące przeszłości gminy Nowiny.

Zapraszamy również mieszkańców i przedsiębiorców do stałej współpracy z „Miniaturą Historii” w celu dzielenia się wspomnieniami, przekazywaniem bądź czasowym wypożyczaniem eksponatów na wystawy czasowe. Wspólnie zadbajmy o jak najlepsze zachowanie pamięci przodków i ważnych wydarzeń budujących dziedzictwo naszej gminy.

 

Program Otwarcia:

GOK „Perła” Nowiny 20 października

16:30 Aula I piętro – Powitanie Gości

17:00 Sala Wystawowa II piętro – Otwarte zwiedzanie „Miniatury Historii”

18:00 Aula I piętro – Koncert „Szalone lata bigbitu w Nowinach” z udziałem Andrzeja Wilkosa z Zespołem i Agaty Strzeszkowskiej z Zespołem

 

Serdecznie zapraszamy!

Poprzednie BARDZO WAŻNE !!! Unieważniona lista nr 8 Komitetu Wyborczego Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących