Szukaj

OSP Wola Murowana pozyskała z firmy MIST-TECH Lance gaśniczą EV. Jest to specjalnie zaprojektowane urządzenie, które umożliwia służbom skuteczne i bezpieczne podjęcie działań związanych z pożarem samochodów wyposażonych w napęd elektryczny. Urządzenie umieszcza się pod podwoziem palącego się samochodu. Konstrukcja lancy jest zoptymalizowana pod kątem efektywnego rozpylania środka gaśniczego. Jednostka pozyskała sprzęt dzięki wsparciu finansowemu firmy Lafarge Kruszywa i Beton Sp. z o.o.. Ochotnicza Straż Pozarna Wola Murowana jest jedną z pierwszych OSP w województwie, które dysponuje taką lancą.

Lanca gaśnicza stanowi uzupełnienie zestawu lanc mgłowych zakupionych w listopadzie w ubiegłym roku przez Gminę Nowiny, który jest niezbędny do gaszenia pożarów sadzy w kominach, pożarów samochodów oraz do gaszenia pomieszczeń bez konieczności wchodzenia do nich przy minimalnym zużyciu środka gaśniczego. Zakupiony zestaw wpłynie na komfort pracy strażaków oraz efektywność gaszenia pożarów, a co za tym idzie zwiększy bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Przekazanie sprzętu nastąpiło w dniu 24 października 2023r. do OSP Wola Murowana w którym brali udział: 

Przedstawiciel firmy MIST – TECH p. Piotr Kumór

Prezes OSP Andrzej Kasperek 

Wiceprezes Marcin Wojcieszyński

Sekretarz Michał Kasperek 

oraz Zastępca Wójta Gminy Nowiny Łukasz Barwinek.

 

Składamy podziękowania Panu Bartoszowi Postrożny, Dyrektorowi ds. Produkcji firmy Lafarge Kruszywa i Beton Sp. z o.o. za udzielone wsparcie finansowe jak również Pani Anecie Wajs, sołtys Woli Murowanej za konstruktywne rozmowy z przedstawicielami firmy Lafarge, co umożliwiło pozyskanie środków finansowych niezbędnych do realizacji zakupionego sprzętu. 

Poprzednie Serdeczne życzenia z okazji Europejskiego Dnia Seniora!

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących