Szukaj

Bieg i marsz, morsowanie, turniej gier planszowych, cyrkowe animacje dla dzieci, pokazy strażackie i Światełko do Nieba – to wybrane atrakcje 30. Finału WOŚP w Nowinach.

– 30 okrążeń na nowińskiej bieżni to dedykacja dla 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Włączamy się z sercem, na sportowo i z kulturą – mówi Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

Na bieżni o godz. 14:00 rozpocznie się III Marszobieg Nowiny dla WOŚP:  na dystansie 1,2 km (3 okrążenia), a następnie bieg  na dystansie 12 km (30 okrążeń) na rzecz tego charytatywnego wydarzenia. Zapisy już ruszyły. Uczestnicy mogą zapisywać się online https://tiny.pl/913gj lub w dniu organizacji biegu i marszu. Pakiet startowy kosztuje 15 zł i całkowity dochód przeznaczony jest na szczytny cel 30. Finału WOŚP – wsparcie okulistyki dziecięcej. Warto pamiętać, że Marsz i bieg otworzy Zespół Bolechowiczanie, który na płycie boiska folkowymi utworami będzie zagrzewać uczestników do biegu.

Dzień z czerwonym sercem będzie obfitować w wiele atrakcji. Chętni wezmą udział w morsowaniu. Do ich dyspozycji jest basen strażacki, będą oni mogli też skorzystać z sauny po zakończeniu morsowania. Z pewnością dużą atrakcją będą pokazy strażackie, między innymi pokaz ratownictwa drogowego.  Będzie można przejechać się wozem strażackim i samochodem off-road. Na scenie zaprezentują się:

  • zespół B&B, czyli Grzegorz Bełz i Michał Blicharski, grający repertuar od polskiego rocka przez pop aż do folku, od lat 70 tych aż do współczesnych przebojów. „Muzyka, którą prezentujemy będzie idealna do zabawy zarówno dla młodszego jak i starszego pokolenia. Kompozycje o wyrazistym, rockowym brzmieniu oraz przeboje, które na pewno wszyscy znają” – przekonują artyści.
  • zespół AyAhuasca: Nasza muzyka jest ayahuascą. Oczyszcza i pozwala na nowo spojrzeć na świat. Koncerty gwarantują rockowe katharsis. Brzmieniowo sięgamy do polskiego rocka lat 80. Chcemy być drogowskazem duchowym i emocjonalnym dla naszych słuchaczy, którzy mają dość muzyki bez charakteru. Skład: gitara/tekst/wokal – Kuba Długosz, gitara – Kamil Mietelski, bas – Paweł Surowiec bębny – Robert Kosowski.
  • uczestniczki Studio Piosenki Miniaturka, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury “Perła” w Nowinach: Oliwia Stępień, Lilianna Grudzień, Weronika Ryńczuk, Alicja Bzymek, Anna Wierzbicka, Alicja Siedlecka, Wiktoria Basiak, Martyna Stępień, Sylwia Lasota,

W namiocie Lokalnego Centrum Wolontariatu w Nowinach będzie można nauczyć się sztuczek cyrkowych pod czujnym okiem wolontariuszy. Każdy zainteresowany będzie mógł wydrukować projekt na drukarce 3d.

Nie zabranie licytacji przygotowanych przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Nowoczesnych. Na wszystkich czekają wyśmienite ciasta, a na uczestników marszobiegu – dodatkowo żurek. Wszystkie te smakołyki przygotowały koła gospodyń wiejskich: Bolechowiczanie, Kowalanki i Szewczanki oraz Koło Gospodyń Nowoczesnych. 

Musicie być z nami tego dnia!

SIEMA!

Poprzednie Informacja o obsłudze klienta

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących