Szukaj

Dwanaście firm z regionu świętokrzyskiego zakwalifikowało się na wyjazdową misję gospodarczą na targi HANNOVER MESSE 2023 w dniach 16-21.04.2023 r. Wśród nich – aż dwie z terenu gminy Nowiny.

 Konkurs był skierowany do  firm działających w sektorze metalowo – maszynowym lub odlewniczym. Głównym celem projektu jest promocja Województwa Świętokrzyskiego oraz wzmocnienie kontaktów gospodarczych między przedsiębiorcami z województwa świętokrzyskiego a partnerami zagranicznymi i zwiększenie poziomu eksportu. Na posiedzeniu w dniu 30 stycznia komisja konkursowa dokonała oceny złożonych wniosków na udział w wyjazdowej misji gospodarczej. Na liście rankingowej znalazły się nowińskie firmy: Metparts oraz ZPU Delkar.

Metparts to firma kooperacyjna zajmująca się uruchomieniami produkcji części maszyn, w tym obróbką mechaniczną, cięciem laserowym, gięciem blach, rur i profili zamkniętych, spawaniem, oraz obróbką mechaniczną po spawaniu, a także obróbką cieplną i cieplno-chemiczną.

ZPU DELKAR rozpoczęło swoją działalność w 1976 r. produkując swoje wyroby dla branży energetycznej oraz odgromowej. Firma posiada własne biuro projektowe, narzędziownię oraz maszyny tworzone samodzielnie.

Wyjazdowa misja gospodarcza organizowana jest przez oddział ds. Promocji Gospodarczej Regionu Świętokrzyskiego w ramach projektu promocji gospodarczej województwa świętokrzyskiego: „Świętokrzyskie – hard to pronunce, easy to do business in”, Działanie 2.4 –„Promocja gospodarcza kluczowych branż gospodarki regionu”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na lata 2014-2020.

Poprzednie 31. finał WOŚP – IV Marszobieg – Nowiny dla WOŚP

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących