Szukaj

XVI EDYCJA NOWIŃSKIEJ LIGI FUTSALU I AMATORSKIEJ NOWIŃSKIEJ LIGI FUTSALU imienia Michała Panasa o Puchar Wójta Gminy Nowiny

XVI Edycja Nowińskiej Ligi Futsalu oraz Amatorska Nowińska Liga Futsalu imienia Michała Panasa o Puchar Wójta Gminy Nowiny została oficjalnie zakończona. Była to bardzo specyficzna edycja,  która niestety z powodu epidemii koronawirusa musiała zostać wstrzymana. Organizatorzy rozgrywek do ostatniej chwili czekali na „zielone światło” ale nie udało się ostatecznie wygrać z pandemią i rozgrywki nie zostały wznowione. Kolejność końcowa ostatecznie została uznana po ostatniej rozegranej kolejce.

REAL ŁAZISKA PIERWSZY RAZ Z TYTUŁEM NLF!

W pierwszej Nowińskiej Lidze Futsalu swój pierwszy tytuł zdobyła drużyna Real Łaziska, która wygrała swoje wszystkie mecze. Drużyna zwycięzców z meczu na mecz rozkręcała się coraz bardziej a w pojedynku na „szczycie” pokonała innego kandydata do mistrzostwa drużynę Ziomax po meczu stojącym na bardzo dobrym poziomie piłkarskim. Drugie miejsce w lidze zdobyli zawodnicy FC Gniewce, a trzecie Ziomax. Zawodnicy z Realu zdobyli również dwa tytuły indywidualne. Najlepszym Bramkarzem został Kuba Markowicz, a Najlepszym Strzelcem Sebastian Blicharski.  Najlepszym Zawodnikiem został Bartosz Papka z drużyny Ziomax. Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem powyżej 40 roku życia został Tomasz Adamczyk z Piekarni (zdobył on również 6 bramek, tyle samo co król strzelców, w tym przypadku regulamin był bezlitosny promując zawodnika z drużyny z wyższego miejsca w tabeli). W I NLF wzięły również udział drużyny: Elmar Plus Jędrzejów, Simset.Net Jędrzejów, Piekarnia, CG Invest Górnik Futsal Team, FC Albatros i  Braders Team Futsal.

ELMAR MISTRZEM AMATORSKIEJ NLF!

Przypomnijmy, iż rozgrywki Amatorskiej Nowińskiej Ligi Futsalu przeznaczone są dla zawodników amatorów (dla zawodników grających w A klasie, B klasie i zawodników niezrzeszonych)

Amatorskie rozgrywki ANLF wygrała drużyna Elmar Jędrzejów, wyprzedzając Suazo Team i Sid Trans. Najlepszym Zawodnikiem został Michał Wilk z Devente (który również zdobył 9 bramek i zaliczył dwa hat tracki, Najlepszym Bramkarzem: Patryk Wilczyński z Elmaru, Najlepszym Strzelcem Oleh Oliinyk z Sid Trans. Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem Powyżej 40 roku życia został Jacek Grabowski z Elmaru.

Drużyny biorące udział w rozgrywkach ANLF: Elmar Jędrzejów, Suazo Team, Sid Trans, Devente, Raj Kielce, Szal-Strop, Sparta Strawczynek, Rossonerri i FC Gamers.

Organizatorzy NLF składają serdeczne podziękowania za objęcie patronatem rozgrywek  Wójtowi Gminy Nowiny Panu Sebastianowi Nowaczkiewiczowi, Dyrektorowi ZSP/Hali Sportowej Kornelii Bem – Kozieł oraz firmie RS Active za pomoc w organizacji rozgrywek.

Organizatorzy kierują podziękowania do wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach 1 Nowińskiej Ligi Futsalu i Amatorskiej Nowińskiej Ligi Futsalu, obsłudze sędziowskiej, medycznej, osobom współpracującym i wszystkim sympatyzującym z rozgrywkami.

Wszyscy mamy gorącą nadzieję, iż XVII Edycja rozgrywek Nowińskiej Ligi Futsalu i Amatorskiej Ligi Futsalu dojdzie do skutku i będzie można ją rozegrać od pierwszej do ostatniej kolejki.

Organizatorem rozgrywek był Gminny Klub Sportowy „Nowińska Akademia Futsalu”.

Michał Ziernik
GKS NOWIŃSKA AKADEMIA FUTSALU

Poprzednie Kolejne przedłużenie obostrzeń

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących