Szukaj

Będzie bezpieczniej. Na osiedlu Nowiny już wkrótce uruchomiony zostanie monitoring wizyjny. Objęta nim zostanie ulica Białe Zagłębie, tereny przemysłowe przy ulicy Inwestycyjnej oraz osiedle socjalne.

Obecnie wykonywana jest instalacja światłowodowa od budynku Urzędu Gminy, gdzie znajdzie się centrum rejestracji i monitoringu, do szafy rozdzielczej zlokalizowanej na terenie Szkoły Podstawowej w Nowinach. Trwa wybór wykonawcy wyposażenia centrum rejestracji i monitoringu w urządzenia niezbędne do funkcjonowania całego systemu oraz montażu kamer.

– Zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców to jedno z zadań gminy. Monitoring wizyjny był od wielu lat wyczekiwaną inwestycją ze względu na występujące tu incydentalnie akty przemocy i chuligaństwa – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz. Obecnie, dzięki dofinansowaniu w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego, rozpoczynamy budowę monitoringu w najbardziej newralgicznych miejscach. Jednocześnie pragnę zapewnić wszystkich mieszkańców, że docelowo monitoring zostanie rozbudowany na cale osiedle. Wkrótce rozpoczniemy prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej kolejnych etapów tej inwestycji – dodaje wójt.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje utworzenie monitoringu wizyjnego przy ulicy Białe Zagłębie od skrzyżowania z ulicą Familijną do skrzyżowania z ulica Szkolną. Zamontowane zostaną również kamery na kominie przy ulicy Inwestycyjnej i na osiedlu socjalnym przy ulicy Perłowej.

 

Poprzednie Ruszyły zapisy na VIII Bieg o Nowińskie Kominy

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących