Szukaj

Zakończyły się obrady Jury Konkursu Fotograficznego „Nowiny-Portret Gminy 2023”, pod Patronatem Honorowym Sebastiana Nowaczkiewicza, wójta gminy Nowiny oraz Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego.

Na Konkurs wpłynęło 68 prac 12 autorek i autorów. Prace zostały zakwalifikowane w kategoriach: ludzie, krajobraz, przyroda ożywiona i nieożywiona, architektura, przemysł.

Jury nagrodziło i wyróżniło autorki i autorów prac:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł za zestaw prac „Rzeka” i „Droga” otrzyma Wojciech Grzegorz Domagała z Kielc

 – I miejsce przyznaliśmy za kompozycję, zestaw kolorystyczny, elementy umieszczone w mocnych punktach. Oko widza prowadzone jest w stronę horyzontu. Symboliczna i wymowna jest korespondencja między fotografiami: droga rzeczna i droga asfaltowa – komentuje Katarzyna Zawadzka, Przewodnicząca Jury, Sekretarz Związku Polskich Artystów Fotografików, Okręg Kielecki.

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 600 zł za zestaw prac „Krajobraz gminy Nowiny” i „Przemysł – krajobraz księżycowy” otrzyma Piotr Michalec z Kielc

 – II miejsce zajęły prace wspaniale oddające temat Konkursu: Portret gminy Nowiny i kadry z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych jej miejsc – dodaje jurorka.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł za pracę bez tytułu zgłoszoną w kategorii konkursowej Ludzie otrzyma Weronika Szczepanik-Pluta z Nowin

 – W przypadku III nagrody mamy kontrast między delikatnością postaci a surowością terenu. Spękana ziemia kamieniołomu, gdzie człowiek ukształtował to miejsce i teraz w nim egzystuje – opisuje Katarzyna Zawadzka.

Wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych otrzymają:

Patrycja Paw z Nowin za pracę „Schody do nieba”

Arkadiusz Wierzbicki z Markowizny za zestaw czterech prac bez tytułu zgłoszonych w kategorii konkursowej Krajobraz

Adrian Daleszak z Kowali za zestaw trzech prac bez tytułu zgłoszonych w kategorii Krajobraz

Uczestniczki i uczestnicy Konkursu otrzymają pamiątkowy dyplom i upominek.

Wręczenie nagród i wernisaż fotografii odbędą się 2 września podczas Święta 50-lecia Gminy Nowiny.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy 2 września do Nowin!

Poprzednie Ostrzeżenie meteorologiczne

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących