Szukaj

Znalazłeś pokolorowany kamyk podczas swoich wakacyjnych wojaży i zastanawiasz się o, co chodzi? #kamyczki to zabawa, która zawędrowała do Polski od naszych południowych sąsiadów – z Czech. Polega na kolorowaniu kamyków i pozostawianiu ich w dowolnych miejscach w całym kraju.

Już w najbliższy piątek, o godz. 18.30 na placu zabaw w Woli Murowanej każdy będzie miła okazję, by pokolorować swój kamyk, a później zabrać go ze sobą w drogę. Na pomysł dołączenia do ogólnopolskiej akcji wpadła Kamila Piotrowicz, prezeska stowarzyszenia Siła Woli. – Spacerowałam z synami po kieleckim rynku, kiedy dostrzegliśmy kolorowy kamyk na ziemi. Dołączyłam do grupy #kamyki na Facebooku, by dowiedzieć się, o co chodzi – mówi Kamila Piotrowicz. – Zarówno mnie, jak i moim dzieciom pomysł przypadł do gustu i postanowiliśmy go rozpropagować wśród mieszkańców gminy – dodaje.

Zasady zabawy są proste. W skrócie polega ona na malowaniu i znajdowaniu kamyków.

Po znalezieniu kamyka należy dołączyć do grupy, zrobić zdjęcie kamyka i dodać w grupie post

wraz ze zdjęciem swojego znaleziska. W poście należy również umieścić kod pocztowy zapisany na kamyku w celu ułatwienia odnalezienia autorowi swojego dzieła na stronie. Kamyk można zatrzymać lub pozostawić w innym miejscu, można też samemu zacząć malować, używając do tego farb akrylowych, lakieru i mazaków. Na odwrocie kamyk oznaczamy logiem Facebooka i nazwą grupy #kamyczki. Należy również wpisać kod pocztowy miasta, w którym kamyk powstał. Całość zabezpieczamy lakierem akrylowym. Tak przygotowany kamyczek jest już właściwie gotowy na swoją podróż.

Zapraszamy do wspólnego malowania #kamyczków – już w najbliższy piątek, 16 lipca o godz. 18.30 na placu zabaw w Woli Murowanej. Przewidziany jest również sąsiedzki seans kina domowego i wspólne grillowanie.

 

Poprzednie Zwrot podatku akcyzowego – ważne informacje

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących