Szukaj

Na terenie naszej gminy powstało pierwsze Centrum Wolontariatu. Prowadzone będzie przez Stowarzyszenie „Siła Woli” a jego siedziba zlokalizowana będzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach.

Już podczas ubiegłorocznego konkursu Programu Aktywni Obywatele oferta Stowarzyszenia „Siła Woli” i Stowarzyszenia „Asumpt” z Chęcin została wybrana z 1308 wniosków. W całej Polsce dofinansowano 53 organizacje, wśród 3 wniosków z województwa świętokrzyskiego znalazła się oferta stowarzyszenia z naszej gminy. Realizacja projektu pn. „Lokalne Centra Wolontariatu w Gminie Nowiny i Chęciny” właśnie się rozpoczęła.
Głównym założeniem projektu jest stworzenie 2 Lokalnych Centrów Wolontariatu w Nowinach i Chęcinach. Powstanie miejsce skupiające wolontariuszy i podmioty deklarujące zapotrzebowanie na wolontariuszy. – Plan jest taki aby znaleźć przestrzeń, w której można połączyć osoby, które potrzebują pomocy i te które chcą czynić dobro. Przez najbliższe 1,5 roku centrum będzie działać bardzo intensywnie – zapowiada koordynator projektu, Kamila Piotrowicz. Zaprosimy wolontariuszy na spotkania integracyjne, planowanie własnych akcji społecznych, organizację spotkań tematycznych. Zaplanowaliśmy także Akademię Wolontariusza – cykl szkoleń dla wolontariuszy. Projekt zakłada także wizytę studyjną do miejsc gdzie wolontariat jest dobrze rozwinięty. Po raz pierwszy zostanie zorganizowana uroczysta Gala Wolontariatu. Przygotujemy spot promujący wolontariat lokalny. W projekcie zaplanowano również wydanie publikacji nt. dobrych praktyk w organizowaniu wolontariatu lokalnego na terenie Gminy Nowiny. Zapraszamy do współpracy. Działamy lokalnie, by wolontariat mógł zmienić świat wokół nas – podsumowuje koordynator projektu.
Siedziba centrum będzie się mieściła w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach, a patronat honorowy nad projektem objął wójt Gminy Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

Stowarzyszenie Siła Woli

Poprzednie Kondolencje

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących