Szukaj

W związku z głosami mieszkańców i mieszkanek Szewc i Zawady dotyczących komunikacji zbiorowej wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych.

Zwracamy się z prośbą do osób korzystających z komunikacji zbiorowej o wypełnienie ankiety. Ankieta dotyczy przyszłości funkcjonowania busa w soboty i niedzielę.

Informujemy, że zgłaszane są wnioski o przywrócenie kursowania MPK linii 19 w soboty i niedzielę, tak jak miało to miejsce przed wprowadzeniem komunikacji busowej. Przed likwidacją linii nr 19 w weekendy, w soboty funkcjonowały: 3 kursy w kierunku Kielc i 2 kursy w kierunku Zawady, a w niedziele i święta funkcjonowały: 2 kursy w kierunku Kielc i 2 kursy w kierunku Zawady. Obecnie koszt jednorazowego biletu (60 minutowego) w strefie aglomeracyjnej wynosi: 5,00 zł (Normalny), 2,50 zł (Ulgowy).

Jednocześnie informujemy, że przywrócenie linii komunikacyjnej nr 19 w soboty oraz niedziele i święta będzie się wiązać z likwidacją bezpłatnej komunikacji gminnej na linii komunikacyjnej Zawada-Kowala w soboty oraz niedziele i święta. Obecnie komunikacja gminna obsługuje linię komunikacyjną Zawada-Kowala w soboty w ilości 5 kursów oraz w niedziele i święta w ilości 3 kursów. Przejazdy w ramach komunikacji gminnej są bezpłatne.

Od dziś w busach przez najbliższy tydzień, będzie kierowana do pasażerów ankieta:

– Czy jest Pan/Pani:

za przywróceniem linii komunikacyjnej miejskiej nr 19 w soboty oraz niedziele i święta w ilości jak przed likwidacją (w soboty: 3 kursy w kierunku Kielc i 2 kursy w kierunku Zawady, a w niedziele i święta funkcjonowały: 2 kursy w kierunku Kielc i 2 kursy w kierunku Zawady)?

LUB

za utrzymaniem bezpłatnej komunikacji gminnej na linii Zawada-Kowala w soboty oraz niedziele i święta?

Ankietę można pobrać u kierowcy w busie lub w urzędzie, można też ją pobrać ze strony internetowej gminy. Ankiety proszę zwracać bezpośrednio do kierowcy w busie, lub zostawić na biurze podawczym Urzędu Gminy Nowiny.

Do pobrania: ANKIETA

Poprzednie Postanowienie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 stycznia 2024 r., znak: DGK-WP.761.67.2023.MB

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących