Szukaj

Dobiegł końca projekt realizowany przez Gminną Biblioteka Publiczną w Nowinach skierowany do młodych czytelników. Dzieci uczestniczyły w cyklu spotkań czytelniczych i warsztatów literackich. Niejako podsumowaniem „Jesiennych spotkań z książką” były dwa konkursy, których finały odbyły się w gościnnej auli GOK Nowiny.

W dniu 15 listopada rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Przeczytaliśmy – namalujemy. Twórczość Jana Brzechwy”. Na przybyłych uczniów czekała niespodzianka, a mianowicie przedstawienie teatralne pod tytułem „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości” w wykonaniu krakowskiego teatrzyku MASKA. Dzieci bardzo aktywnie i żywo uczestniczyły w spektaklu, co rusz podpowiadając, komentując lub wręcz wyręczając aktorów w ich rolach. Brawom nie było końca. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie rysunkowym Prace plastycznych uczestników konkursu są również zaprezentowane na wystawie w siedzibie naszej biblioteki.

Laureaci konkursu plastycznego:
I miejsce – Franciszek Trojan
II miejsce – Hanna Adamczyk
III miejsce – Natalia Uherik

Ostatnim akcentem „Jesiennych spotkań z książką”, był finał konkursu recytatorskiego „W krainie wierszy Jana Brzechwy”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy 2a i 2b Szkoły Podstawowej z Nowin. Do finałowych przesłuchań w dniu 17 listopada przystąpiło szesnaścioro dzieci.
Na widowni zasiedli wszyscy uczniowie tych klas, a na scenie prezentowali się finaliści. Jury miało twardy orzech do zgryzienia przy wyłonieniu zwycięzców.
Poziom konkursowych prezentacji był wysoki i wyrównany. Recytacje płynne, pełne humoru, a do tego niektórzy uczestnicy wystąpili w przebraniach lub z rekwizytami własnoręcznie wykonanymi.
Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy podarunki książkowe.

Laureaci konkursu recytatorskiego:
I miejsce – Oliwier Ciosk
II miejsce – Sasza Piven
III miejsce – Natalia Wójcik

Projekt „Jesienne spotkania z książką” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Czytelnictwa. 

Julita Zając

Poprzednie Perłowe Talenty

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących