Szukaj
Ponad 40 wystawców, artyści śpiewający kolędy i pastorałki, spotkania ze Świętym Mikołajem, pokaz teatru ognia i świąteczny klimat – tego wszystkiego możecie spodziewać się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, jaki już 18 grudnia zawita do Nowin.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie – rękodzieło, które można kupić jako prezenty dla najbliższych, ozdoby, które przystroją dom, pyszne potrawy, dzięki którym panie domu będą miały mniej pracy, wyśmienita zabawa dla najmłodszych… najważniejsza jest jednak świąteczna atmosfera, którą organizatorzy wyczarują za pomocą dźwięków kolęd, przystrojonej choinki i wielu atrakcji. – Po rocznej przerwie znów spotkamy się, by wspólnie śpiewać kolędy i cieszyć się z nadchodzących świąt – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz. 

Na najmłodszych czeka karuzela, warsztaty robienia ozdób świątecznych, fotobudka, bożonarodzeniowe podchody oraz Święty Mikołaj. – Szykujemy też niespodziankę, która zachwyci wszystkich, bez względu na wiek. Warunek jest jeden – musi być zimno. Mam nadzieję, że uda się ją zrealizować – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Podczas jarmarku można liczyć na prawdziwą ucztę. Nie zabraknie tradycyjnych potraw wigilijnych serwowanych przez najlepsze koła gospodyń wiejskich,ale także zagranicznych smaków – każdy będzie mógł spróbować kuchni ormiańskiej. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej częstują wszystkich gorącą zupą grzybową i aromatycznym kompotem z suszu. Będą  także bożonarodzeniowe grzańce,a  nawet wędzone ryby i pyszne sery oraz wino prosto ze Słowacji.

Przez cały czas trwania jarmarku na scenie i stoiskach artyści śpiewać będą znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Podczas finałowego występu widzowie będą mogli obejrzeć teatr ognia. Świąteczny pokaz fireshow „Mikołaj w ognistej krainie” zaprezentuje Teatr NAM-TARA.

Jarmark Bożonarodzeniowy „Wesoła Nowina” odbędzie się 18 grudnia o godz. 16.00. na placu festynowym w Nowinach. Wstęp jest bezpłatny.

Partnerzy:

Lasy Państwowe

Wszystko do Twojego ogrodu – ozdoby świąteczne, Kielce, ul. Krakowska 350

Wystawcy:

Ewelina Solecka – Żurek – rękodzieło, ozdoby świąteczne

F.H.U. Evela – biżuteria, naturalne kosmetyki firmy Farmasi

Agnieszka Pańczyk – świąteczne stroiki i dekoracje, nowoczesne i tradycyjne

Michał Ucig – pierniki, pierniczki

Agnieszka Wrońska – kosmetyki Mary Key

Staropolska Garmażerka

Gospodarstwo Pasieczne “RYŚ”

Handmade – Rękodzieło – Aleksandra Bazanek – ręcznie wykonywane ozdoby – bombki, serwety, choinki, koszyczki, kocyki

NitkiAtki w towarzystwie igły i szydełka – szydełkowe prace

Glam&Folk – biżuteria z kamieni naturalnych i szlachetnych, ceramika, świece i ozdoby świąteczne

Ewa Zakrzewska Szewcia

Ale Babeczka – Cukiernia

Manufaktura Kosmetyków Naturalnych “Dzikie Zioło”

Restauracja Da Vinci

Szanowni Państwo – Święta to wyjątkowy czas i jest mi niezmiernie miło, że z Da Vinci będziemy mogli tworzyć przedświąteczny klimat w czasie jarmarku w Nowinach. Święta to czas spędzony w gronie najbliższych, we wzajemnym szacunku i życzliwości – z niecierpliwością wszyscy wyczekujemy Bożego Narodzenia! Renata Kamienik

Barbara Dudek

Beata Chudzicka – Manuszyki

Ręcznie zdobione bombki i szkatułki – Pani Danuta Piotrowska z Chęcin

 
Stowarzyszenie Ormian w Polsce
Jadłodajnia Kolorowa
Piekarnia Bodzentyńska
Krówka Opatowska
Miody nad Nidą
Grzaniec Galicyjski – Paweł Kaczmarczyk
Gospodarstwo Rybackie Biała Nida
KGW Bolechowiczanie
KGW Szewczanki
KGW Kowalanki
Czarcie Babki
KGW Brzezinianki
KGW Zelejowianie
KGW Radkowiczanie
KGW z Rykoszyna
 
 
 

 

Poprzednie Przerwy w dostawie wody

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących