Szukaj

Modernizacja placu zabaw w Przy ulicy Perłowej w Nowinach oraz na Osiedlu Pod Lasem w Zgórsku

Na ulicy Perłowej w Nowinach, w pobliżu mieszkań socjalnych, tuż przed wakacjami zmodernizowaliśmy plac zabaw. Zmontowaliśmy piaskownicę, karuzelę, samochód bujak, dwie huśtawki, dużą zjeżdżalnię oraz zestaw zabawowy. Pod urządzeniami wykonaliśmy nawierzchnię z mat gumowych. Zainstalowaliśmy także urządzenia małej architektury: ławki z oparciem, tablicę informacyjna oraz kosze na śmieci. Wartość zadania wyniosła 61 225,71 zł.
Z kolei na Osiedlu Pod Lasem w Zgórsku zamontowaliśmy trampolinę ziemną, rakietę kosmiczną i zestaw zabawowy przeznaczony dla najmłodszych, w którym znajduje się zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, rura zjazdowa. Atrakcją są panele manipulacyjne zainstalowane na kołach traktora oraz kryjówka pod podestem zestawu. Wartość inwestycji wyniosła 63 714,00 zł.

Rozpoczęliśmy zagospodarowanie miejsca rekreacji w Zgórsku
Na początku lipca 2021 r. podpisano umowę na zagospodarowanie terenu nieopodal lasu w okolicach Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku. W ramach umowy zostanie wyrównany teren, zamontowane urządzenie streetworkout wraz z nawierzchnią piaskową i betonowymi obrzeżami oraz zamontowane ogrodzenie z metalowych paneli z podmurówką. Wartość robót wynosi 95 000,00 zł.

Zmodernizowaliśmy boisko wielofunkcyjne w Bolechowicach
Przy szkole podstawowej w Bolechowicach trwa modernizacja boiska wielofunkcyjnego. Rozebrane zostało istniejące ogrodzenie drewniane na stelażu, a także słupki betonowe wraz z siatką, a także naprawiono podmurówkę. W miejsce starego ogrodzenia z każdej strony boiska zamontowano piłkochwyty. Wartość inwestycji to 37 275,00 zł.

Powiększamy internat
Niemal do końca listopada potrwa adaptacja pomieszczeń dydaktycznych i biurowych na pomieszczenia internatu – schroniska w budynku liceum sportowego w Nowinach. Dzięki wykonanym pracom budowlanym uczniowie będą mogli korzystać
z pokoju nauki indywidualnej, pralni, kuchni i jadalni oraz pomieszczeń gospodarczych. Powstaną cztery dwupokojowe mieszkania, a także pokój opiekuna. – Nasze schronisko cieszy się niesłabnąca popularnością w czasie wolnym od nauki, a w roku szkolnym jest potrzeba zapewnienia uczniom pobytu w internacie. Dotychczasowe pomieszczenia są niewystarczające jak na potrzeby szkoły, stąd decyzja o rozbudowie schroniska – mówi dyrektor Kornelia Bem-Kozieł. Wartość inwestycji to 749 000,00 zł.

Poprzednie Mieszkańcy Nowin

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących