Szukaj

W związku z nowelizacją przepisów ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe prowadzonego przez gminy, Gmina Nowiny informuję, że od 08 maja 2023 r. uruchomiona została sprzedaż końcowa węgla sprowadzonego w ramach preferencyjnej ceny zakupu.

Wprowadzone w ustawie zmiany zakładają, że sprzedaż odbywać się będzie bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych.

 

Wydłużony został okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla, co oznacza że, mieszkańcy będą mogli składać wnioski do 30 czerwca 2023 r. na węgiel pozostały w gminie, Sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r. co pozwoli na wyprzedanie posiadanych przez gminy zasobów węgla.

 

Zniesienie istniejącego dotychczas limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej (3 tony) przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

 

Zgodnie z nowelizacją ustawy możliwy jest również zakup węgla przez osobę z terenu innej gminy lub w innej gminie, o ile wnioskodawca jest uprawniony do dodatku węglowego. W tym przypadku niezbędne jest odpowiednie zaświadczenie potwierdzające uprawnienie do zakupu preferencyjnego.

 

Nowy nabór wniosków na tzw. sprzedaż końcową rozpocznie się 8 maja 2023 r. i zakończy nie później niż 30 czerwca 2023 r. W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony poza wyznaczonym terminem, zostanie on pozostawiony bez rozpoznania.

Wnioski na sprzedaż końcową węgla będzie można składać na dotychczasowych zasadach.

 

Cena węgla pozostaje bez zmian i wynosi 1950,00 zł brutto za tonę bez względu na sortyment.

 

W Gminie Nowiny do sprzedaży końcowej pozostało, z podziałem na sortyment:

Groszek II Jaret            5,77 ton

Węgiel Orzech           68,76 ton

Węgiel Kostka            10,42 ton

Poprzednie XIV Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących