Szukaj
To będzie wydarzenie pełne sportowych emocji! 9 października na stadionie w Nowinach zmierzą się 4-osobowe drużyny, by powalczyć o tytuł najlepszej rodziny w gminie.
Rywalizacja
Pojęcie „rodzina” jest tutaj bardzo umowne. Do udziału w spartakiadzie mogą się zgłosić wszyscy mieszkańcy naszej gminy, bez względu na więzi rodzinne. Wystarczy, by wspólnie tworzyli 4-osobową drużynę, której dwóch członków na do 25 r.ż., a dwóch powyżej 25 r.ż. Dodatkowo, każda drużyna może mieć dwóch rezerwowych, którzy zastąpią w razie konieczności innych uczestników.
Drużyny zmierzą się w kilku konkurencjach. Będą to:
– piłka nożna
– skok w dal
– sztafeta rodzinna 4×100 m
– rzut piłką lekarską
– wyścigi rzędów
Aby wziąć udział w spartakiadzie, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres k.kepczyk@nowiny.com.pl. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska członków drużyny, ich wiek i miejsce zamieszkania. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 października 2021 r. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.
Pobiegnij
Zanim jednak drużyny rodzin rozpoczną swoją rywalizację, na niebieskiej bieżni w Nowinach duzi i mali będą konkurować w biegach na rożnych dystansach.
O godzinie 13 na murawie stadionu pobiegną przedszkolaki, a tuż po nich uczniowie klas 1-3 na dystansie ok. 300 m, klas 4-6 na dystansie ok. 600 m i klas 7-8 na dystansie ok. 800 m. Na każdego uczestnika biegu czeka medal, a na zwycięzców nagrody.
Turniej siatkówki plażowej
Na boisku do piłki plażowej rozgrywany będzie Rodzinny Turniej Piłki Plażowej. Analogicznie do Spartakiady, będą brały w nim udział drużyny 4-osobowe z dwoma zmiennikami, mieszkańcy gminy Nowiny. Rozgrywki zostaną rozegrane systemem brazylijskim.
Dla wszystkich
Gminnej Spartakiadzie Rodzinnej towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. Każdy będzie mógł spróbować swych sił w rzucie beretem, grze w boule, skokach na skakance czy grze w gumę. Na najmłodszych czeka niezastąpiona Katarzyna Kramarczyk, która zabierze ich w zaczarowany świat przygód.
Poprzednie Wyraz współczucia

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących