Szukaj
Gmina Nowiny na wysokim 34. miejscu w rankingu Program czyste powietrze na ponad 2500 gmin w Polsce!!! 
– W województwie świętokrzyskim jesteśmy czwartą gminą na 102 samorządy. Gratulacje należą się naszym mieszkańcom za aktywne pozyskiwanie dofinansowania, a także moim pracownikom za ich codzienną pracę – mówi Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.
Ranking gmin w programie CZYSTE POWIETRZE opracowują Polski Alarm Smogowy oraz NFOŚiGW. W rankingu brana pod uwagę jest liczba złożonych wniosków o dofinansowanie w przeliczeniu na tysiąc domów jednorodzinnych.
W naszej gminie w ubiegłym roku złożono 97 wniosków na 1000 budynków jednorodzinnych. W urzędzie gminy działa cały czas punkt konsultacyjny, gdzie można uzyskać wyczerpujące informacje dotyczące programu.
– Zachęcam do zainteresowania się dofinansowaniami na wymianę źródeł ogrzewania, na instalacje OZE. Razem walczmy o czyste powietrze, żeby każdy z nas mógł głęboko odetchnąć – dodaje wójt.
Tutaj uzyskacie informacje dotyczące jakości powietrza w gminie oraz o tym jak można uzyskać wsparcie w naszej gminie
 
 
Fot. Widok z lotu ptaka na Zgórsko i górę Patrol.
Może być zdjęciem przedstawiającym trawa i drzewo
 
 
 
 
 
Poprzednie IMGW Ostrzeżenia – województwo Świętokrzyskie

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących