Szukaj

Wielki sukces futsalowców z Nowin. GKS Ekom Invex Remedies Nowiny został wicemistrzem Polski w futsalu w kategorii U13, Patryk Bojek – najlepszym zawodnikiem turnieju.

W dniach 17 -19.12.2021 odbyły się w Wilkowicach Turniej Finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U13. W finałach wystartowało 16 drużyn z całej Polski wyłonionych w dwu fazowych eliminacjach. Tytułu Mistrzowskiego broniła drużyna BTS Rekord Bielsko-Biała.

Nasza drużyna przy współpracy z KKP Korona Kielce trafiła do grupy A razem z Klub Piłkarski Piła, ŁKS Łódź oraz gospodarz turnieju GLKS Wilkowice. W pierwszym meczu nasza drużyna mimo przewagi optycznej, ponosi porażkę z Klubem Piłkarskim Piła 1:0. W drugim meczu grupowym straciliśmy bramkę w ostatniej minucie meczu i zremisowaliśmy z ŁKS Łódź 3:3. Aby myśleć o awansie do ćwierćfinału musimy wygrać z gospodarzem różnicą trzech bramek. Ostatecznie wygraliśmy 8:0 i meldując się w ćwierćfinale, gdzie czekała już na nas dobrze nam znana drużyna Zdrowia Garwolin, która zajęła 1 miejsce w grupie B, pokonując między innymi obrońcę tytułu Mistrzowskiego Rekord Bielsko Biała – relacjonuje Piotr Lichota, prezes GKS Ekom Invex Remedies Nowiny. – W meczu ćwierćfinałowym szybko strzeliliśmy dwie bramki, nie oddając już wypracowanej przewagi do końca meczu, zwyciężając 2:0. Rywalem w walce o finał była drużyna APPN Stal Mielec, która jeszcze nie poniosła żadnej porażki w turnieju. Straciliśmy bramkę w pierwszej minucie meczu, wyrównując 20 sekund później i w dalszej grze strzeliliśmy jeszcze 4 bramki, co zapewniło nam awans do finału – dodaje Piotr Lichota.

W wielkim drużyna z Nowin finale spotkała się z drużyną Stomilu Olsztyn, która, jak się okazało, zachowała zdecydowanie więcej sił, zwyciężając 5:0. – Po finale pojawiły się łzy nie tylko w oczach zawodników, ale i trenerów i opiekunów. To chwila, na którą pracowaliśmy ciężko od wielu miesięcy, jestem dumny z naszych zawodników – mówi Piotr Lichota. GKS Ekom Invex Remedies Nowiny został wicemistrzem Polski w Futsalu w kategorii U13, Patryk Bojek – najlepszym zawodnikiem turnieju.

Poprzednie CEIDG – komunikat

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących