Szukaj

Hasło Orszaku Trzech Króli 2022 brzmi: „Dzień dziś wesoły!”.

Scenariusz tegorocznego Orszaku Trzech Króli pragnie pokazać, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, radowanie, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie. „Dzień dziś wesoły!” śpiewamy w ten piękny dzień świąteczny i uczymy się, jak nabierać sił podczas świąt, aby na co dzień, podczas nauki i pracy, mimo różnych trudności i życiowych zmagań, promienieć radością.

Tematem tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest świętowanie. Podejmiemy refleksję nad dobrym przygotowaniem i głębokim przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia, czego konsekwencją jest radość w naszych sercach.

Kolęda przewodnia

Kolędą przewodnią Orszaku Trzech Króli 2022, będącą źródłem hasła tegorocznego orszaku, które wybrzmiewa w scenach, w hasłach konkursów czy w okrzykach rycerzy – jest kolęda „Z narodzenia Pana”. Kolęda powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Autor tekstu i melodii pozostaje anonimowy, a melodia ma charakter skocznego i marszowego mazura. Pierwsza wzmianka o tej radosnej kolędzie pochodzi z „Dodatku do śpiewnika kościelnego” wydanego w 1842 roku przez księdza Michała Mioduszewskiego. Wesoły, radosny nastrój przewija się przez kolejne zwrotki tej kolędy – pastorałki. W dalszych częściach śpiewamy, że „radość ludzi wszędzie słynie”, a w ostatnich zwrotkach: „odchodzą z Betlejem pełni wesela” czy „i my z pastuszkami dziś się radujmy”. 

Spacer Orszakowy w Nowinach
Spacer Orszakowy to rodzinna gra polegająca na przejściu trasy dotychczasowego Orszaku ulicami Nowin w celu przeżycia wydarzenia w inny sposób. Na trasie umieszczone zostaną plakaty, na których znajdą się opisy scen biblijnych oraz zadania dla spacerujących.
Rodzina, która chce wziąć udział w Spacerze Orszakowym powinna zgłosić się do zabawy mailowo na adres orszak@nowiny.com.pl, a następnie wydrukować sobie Kartę Gry i mapę, którą otrzyma mailowo lub odebrać ją w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Nowiny od 3 stycznia 2022 r.

6 stycznia 2021 r. w godz. 12.00 – 15.00 idąc trasą Orszaku rodzina spotyka plansze, na których prócz tekstów i zdjęć są zadania, które należy rozwiązać, a rozwiązania wpisać do Karty Gry. Po dojściu do mety znajdującej się w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach rodzina oddaje uzupełnioną Kartę Gry, za co otrzyma nagrody. Na mecie czekać też będą na Was inne niespodzianki, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zabawie.

Poprzednie Z pomocą potrzebującym

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących